Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik ajándékba vinni egy...

Mit illik ajándékba vinni egy német családnak?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk Németországba a a párom egyik ismerőséhez, családjához. Már nem sok időnk van, de illik valamit vinni vendégségbe. A felnőttekkel egyszerűbb dolgunk van, hiszen egy ajándékcsomagot összeállítunk (ahol élünk onnan vmi nevezetességet, borokat, kávét stb.) Esetleg még vmi ötletetek lenne?

Ami már nagyobb kihívást jelent számunkra, hogy van egy 6-7 éves kisfiúk, és fogalmunk sincs, hogy őt mivel is lephetnénk meg(megkérdezni nem szeretnénk)? esetleg vmi ötletetek lenne??


2011. jan. 23. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyar népmese könyvet német nyelven,vagy valamilyen kézzel készített megfizethető árú hangszert-furulya,doromb-magyar kártyát,valami ilyesmit,ezt a korosztályt még nem érdekli annyira a technika,de,ha igen,akkor magyar vonetkozású találmányokról szóló német nyelvű könyvet.
2011. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Én ezt ajánlanám a kisfiúnak:

[link]

2011. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
sört
2011. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a kicsiknek valami játékot. a kisgyerek mindenhol kisgyerek. pont olyan mint a magyar. a felnőtteknek egy szál pick szalámit. a gyomrukat ők is szeretik, amit te írtál azt ott is meg lehet kapni minden boltban.
2011. jan. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Rubik kocka
2011. jan. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanugy gyerekek, mint a magyar gyerekek. Tehat jatekot. Mivel meteretet nem tudtok, ruhat ne. Igy csak a jatek marad meg edesseget is lehet nekik vinni. Valami magyar csokit, amit ott a boltban nem arulnak. Eltem Nemetorszagban. Ott is emberek elnek - ugyanugy keszulj, mintha magyarok lennenek. Az ajandekcsomag jo otlet. Esetleg Magyarorszagrol lehet venni DVD-t nemet nyelven is vagy konyvet. Amugy azt elarulom, hogy amirol a magyarok tobbsege azt hiszi, hogy csak Magyarorszagon kaphato, az a vilagon mindenhol kaphato - pl. pirospaprika - sosem ertettem, hogy ezt miert ajandekozzak a magyarok - barmelyik boltban kapni es egy kulfoldi nem fogja erteni, hogy az mas vagy hogy az valami magyar dolog. Mashol is hasznaljak.
2011. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BlackSword ***** válasza:
Egy kis hazait... Bort, pálinkát, kolbászt, esetleg fűszerpaprikát, szóval bármi olyat, ami mi kis hazánkra jellemző, és ott ritkaságszámba megy...
2011. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pirospaprikát lehet hogy lehet venni bárhol, de nem tudom főztél e már bolti paprikából, és házi őrölt paprikából?! Teljesen más a színe, szerintem még finomabb is, bár én kicsit ínyenc vagyok! :) Én anno vettem egy magyar népi motívumokkal ellátott büdögét és jól megtöltöttük házi őrölt paprikával. Barátnőm édesanyja el volt ájulva, nagyon megörült neki! Lehet magyar bort, pálinkát, unicumot vinni, pick szalámit, valami normális kolbászt...

A gyereknek mindenképpen vinnék pl túrórudit (lehet kint kapni valami hasonlót, de kinti ismerőseim mindig "sírnak" a pöttyösért", boci, és tibi csokit, balaton szeletet, pirosmogyoróst, győri kekszet. A többségét már lehet nem magyar cég gyártja sajnos, de ezek azért még is csak hozzánk tartoznak! A rubik kocka emellett szerintem is jó ötlet, bár ezt már a világon mindenhol lehet kapni, azért még is csak magyar!

2011. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyerekeknek: Kojak nyalókát, télifagyit, ábécés csokit, magyar váras csokit, szerencsi csokit, limo port persze pöttyös túró rudit, gombfoci szettet (az is magyar), jaj és ki ne hagyjátok a mangalica töpörtyűs drazsét, annak nagyon abszurd íze van, de jó poén.

bábel tornyot nem tudom lehet-e kint kapni de az is Rubik találmánya, és jó játék, de plüss figurákat is árulnak: Gombóc Artúr, Pom-pom, Szerénke stb.

2011. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13:26: en kulfoldon elek, de mindenhol lehet itt is venni pirospaprikat es egy kulfoldi nem fogja erezni a kulonbseget. Neki a paprika, paprika. Szerintem nagyon elcsepelt ajandek. En legalabbis nagyon unom, hogy ez van bemutatva csak, mint magyar kuriozum. A masik ilyen a gulyas, amirol majdnem minden kulfoldi azt hiszi, hogy egy porkoltfajta es itt a boltban aruljak ilyen tasakosan. Vannak ennel sokkal magyarabb dolgok...
2011. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!