Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik ajándékba vinni egy...

Mit illik ajándékba vinni egy német családnak?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk Németországba a a párom egyik ismerőséhez, családjához. Már nem sok időnk van, de illik valamit vinni vendégségbe. A felnőttekkel egyszerűbb dolgunk van, hiszen egy ajándékcsomagot összeállítunk (ahol élünk onnan vmi nevezetességet, borokat, kávét stb.) Esetleg még vmi ötletetek lenne?

Ami már nagyobb kihívást jelent számunkra, hogy van egy 6-7 éves kisfiúk, és fogalmunk sincs, hogy őt mivel is lephetnénk meg(megkérdezni nem szeretnénk)? esetleg vmi ötletetek lenne??


2011. jan. 23. 23:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Turo rudi az tenyleg nincs mashol. Max. hasonlo, de en meg hasonlot sem lattam. Azt valoszinu, hogy dijaznak a gyerekek.
2011. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem ez egy olyan dolog, hogy a világon mindenhol van szalámi, még is örülnek a pick szaláminak ajándékba. Nekünk is van húsgolyónk, még is örülök a svéd húsgolyóknak... számomra ugyanilyen kategória a paprika is. Lehet hogy van nekik is, mégsem ugyanaz! Én ezt így gondolom, és ha külföldre megyek vendégségbe mindig viszek magammal. A múltkor különösen örültek, mert éppen kifogyóban volt az előző adag, és ha ízben nem is érezni, színről mindenképpen látszik hogy melyik házi és melyik nem, nagyon is szeretik a magyar paprikát. Én nem tartom ezt sem elcsépelt ajándéknak! Csokijuk is van, rubik kockájuk is, boruk is, pálinkájuk is, és minden másuk is ami nekünk itthon. Ha így indulunk neki szerencsétlen kérdező nem fog tudni mit vinni!

(Túrórudi mellé vigyél zizit!)

2011. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Pick Nemetorszagban is kaphato. Nalunk a falu kis helyi uzleteben is kaphato volt. Igaz, nem a hosszu rudas, csak rovidebb formatumban.
2011. jan. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyebkent szerintem palinka es Unicum nincs mashol...legalabbis nem nyugaton. Azt szoktak szeretni. Na de a paprikaval meg mindig nem tudok egyet erteni. :) Amugy egy kulfoldi atlagosan kb. tizedannyi pirospaprikat hasznal, mint egy magyar.
2011. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!