Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fogyatékos mellékhelyiségbe...

Fogyatékos mellékhelyiségbe bemenni szerinted mennyire etikátlan?

Figyelt kérdés

A fogyatékosok számára épített WC-k általában sokkal nagyobbak, kényelmesebbek, szellősebbek, mint a többi ember számára építettek, ezen felül mivel rendkívül ritkán vannak használva sokkal kevésbé lehasználtak is, ezért sokkal szívesebben használom azt.

Te mennyire néznéd le azt az embert, akiről látod, hogy nem fogyatékos, mégis a fogyatékos vécébe megy be ha oda épp nem vár senki és nincs is bent senki?


2011. jan. 24. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire. Jóval kevesebben vannak, főleg ha a többi mind foglalt, kicsi az esélye, h pont akkor odatévedjenek 3-an...
2011. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok. Az nem igaz, hogy nem etikátlan, csak szerintem beleférhetnek olyan esetek, amikor még elfogadható, főleg ha sürgős.

(Én még nem találkoztam arrafele egy "célszeméllyel" sem.)

2011. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezzel tudom, hogy már a határokat feszegetem, de: és ha odatévednek 3-an? Végül is ő is tud sorban állni 1-2 percig. És most ezt nem rossz szándékkal mondom, illetve azt a közhelyet se akarom elsütni, hogy egyenlő bánásmód, blabla.
2011. jan. 24. 23:05
 4/11 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy én rendszeresen évek óta járok fogyatékos vécére, ha nyilvános helyen kell vécére mennem. Egyáltalán nem vagyok tiszteletlen a fogyatékosokkal, van is a közvetlen rokonságomban egy, akinek segítek,a miben tudok.

Eddig soha életemben nem fordult elő, hogy egy fogyatékos lett volna előttem vagy jött volna utánam, olyan viszont rendszeresen előfordul, hogy más nem fogyatékos emberek várnak oda.

A kérdés azért merült fel bennem most, ennyi év után, mert a mai napon egy fogyatékos vécéről kijövet egy ránézésre legfeljebb 18 éves lány (én 40-es férfi vagyok) olyan szinten elkezdett velem veszekedni, hogy hogy merészelek a fogyatékosok vécéjébe piszkítani, mintha csak a kapcarongya lennék. Nem kicsit döbbentem le.

2011. jan. 24. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért vannak helyzetek, amikor belefér. Pl. ha az ember mindjárt bepisil és csak az szabad. De mondjuk rendszert csinálni belőle szerintem nem túl illendő. Nekem pl. az is kellemetlen, mikor nőként férfi wc-ből jövök ki, és kinn egy férfi várakozik (munkahelyen volt erre példa, mert az egész emeleten 1-1 wc volt mindkét nem számára, és természetesen a nőknél mindig sor volt, míg a férfinél ha óránként egyszer betévedt valaki), szóval ha nekem ez kellemetlen, szerintem elsüllyednék, ha egyszer hátrányos helyzetűeknek épített mellékhelyiségből kijövet találkoznék egy kerekesszékessel.
2011. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem foglalt es a tobbi mind foglalt, akkor semennyire sem elitelendo. Ez nem olyan, mint a rokkant parkolo, hogy oda parkolsz es lehet, hogy masnak miattad kell messze megallni. A pisiles max. 2 perc. Nekem is volt sokszor olyan, hogy ilyen WC-be mentem be. Ott volt uresen, a tobbi mind foglalt volt. Elvegzed a dolgodat egy perc alatt es senkinek nem okozol hatranyt. Ilyenkor nagyon igyekszem, hogy tenyleg senkit ne tartsak fel, de sosem volt meg olyanra pelda, hogy mozgasserult epp akkor jott volna.
2011. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Az viszont gaz, ha no bemegy ferfi WC-be vagy forditva...:S En a benzinkutnal varakoztam a noi WC hasznalatara nem regen es egy ferfi jott ki a noi WC-bol, mert csak 1-1 WC volt es a ferfi pont foglalt volt...a noi elott allt a sor, gondolom, o meg ferfikent nem volt hozzaszokva, hogy varni kell a ferfi WC-ben. Na ez a gaz.
2011. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Én igyekszem tiszteletben tartani, de ha az összes többi foglalt, be szoktam menni. Most miért várjanak az emberek 2x annyi ideig, mikor van egy alig használt, szabad wc is?
2011. jan. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
nem mellesleg az nem olyan, mint a parkoló, hogy oda csak fogyatékosok mehetnek...azért van úgy kialakítva, hogy legyen egy, ami a fogyatékosoknak is kényelmes és könnyen használható...olyan mint a rámpák az épületek előtt...gyalog is járnak rajta, nincs megmondva, h a gyalogos csak a lépcsőn közlekedhet...azért van úgy kialakítva a wc, hogy nekik is megfeleljen, és nem azért, hogy csak ők használják... ez épp olyan hülyeség lenne, mint amikor a tömegközlekedési eszközökön mindenki nyomorog elől, állva,nem tud tőlük új utas felszállni, miközben a jármű hátuljában nemhogy szabad álló, de ülő helyek is vannak még
2011. jan. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abban a helyzetben nem elítélendő szerintem sem, amit feljebb emlegettek. Ha nincs hely, akkor én is beszoktam menni, igyekszem minél gyorsabban végezni és kész. Sok helyen megoldották már úgy, hogy a női és a mozgáskorlátozott mellék helység egyben van, ugyanakkor én higiéniás szempontokból nem tartom korrektnek a mozgsákorlátozottakkal szemben azt, hogy az ember jókedvében is az ő mellékhelyiségüket használja, gondolj csak bele. Te, illetve mi egészséges nők megtehetjük hogy nem ülünk rá az ülőkére, és ezáltal nem kapunk el mindenféle fertőzést... Egy kerekesszékes már nem, sőt valószínű jó pár dolgot össze kell fogdosnia a környéken, és ez nem lenne túl higiénikus, ha mindenki oda járna. Az hogy körbe rakja papírral sem olyan könnyen kivitelezhető, pláne ha jelentősen korlátozott a mozgásában az illető (nem megy neki a teljes fel állás leülés, csak áthuppan gyakorlatilag! Egyszóval amennyiben sorban állás van, elfogadható szerintem, de ha megkerülhető, akkor véleményem szerint NEM illik azt a mellékhelyiséget használni, a nőit sem használod, csak azért mert mondjuk ott szimpatikusabb a csempe! És miért? Mert nem etikus, elfogadott tény lett, hogy ez a tiétek, ez a miénk, és most lenne egy harmadik kategória is, amit ugyanúgy tiszteletben kéne tartani, és csak akkor igénybe venni, ha nagyon muszáj!
2011. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!