Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nagyobb utazás előtt...

Egy nagyobb utazás előtt hogyan szokás, kinek "kell" kezdeményezni az elköszönést telefonon?

Figyelt kérdés

Jövő héten indulok az USA-ba. Igaz, hogy csak két hétig leszek ott, mert nem nyaralni, stb megyek, hanem egészen más okból...


Néhány nagyon-nagyon-nagyon közeli barátomtól már személyesen elköszöntem. Viszont van még három-négy személy, akiktől jó lenne elköszönni telefonon (velük már nem tudok találkozni, mert távol lakunk egymástól, így nem fér bele az időbe).


Ezért kérdezem, hogy ilyenkor annak kell kezdeményezni (hívni) az elköszönést, aki elutazik? Vagy az itt maradóknak kell kezdeményezni ezt?


2011. jan. 27. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Annak aki elutazik.
2011. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És ha mondjuk nem tud róla? :D


Persze, hogy annak, aki elmegy :)

2011. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Még soha nem utaztam ennyire távol a szeretteimtől, barátaimtól.


Valahol legmélyen éreztem én, hogy nekem kell kezdeményezni. Csak volt ott az a "kisördög" belül szintén, hogy most miért erőltetném a dolgot, inkább várjak. De ugyanakkor egyfajta várakozást tapasztaltam a körülöttem levők részéről is. Nem tudom másként magyarázni a helyzetet. Viszont most már értek mindent, összeállt a kép, ami a várakozást, tekinteteket, hallgatást illeti. :)


Köszi a választ! :)

2011. jan. 27. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!