Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mást is idegesít, amikor...

Mást is idegesít, amikor valaki visszahívatja magát telefonon?

Figyelt kérdés

Engem az utóbbi időben nagyon zavar, hogy nem is olyan nagyon közeli ismerőseim csak megcsörgetnek, vagy a szolgáltatón keresztül sms-t küldenek, hogy hívjam vissza őket. Kifejezetten dühös vagyok ettől, mert szerintem, ha ő akar beszélni velem, akkor hívjon fel ő. Én sem lopom a pénzt telefonra!

Ti mit csináltok hasonló helyzetben?


2009. febr. 6. 07:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha olyan ismerősről van szó amiket te is említesz akkor nem hívom vissza. Én sem szüretelem a pénzt. Egyszer egyszer megteszem, mert pl elképzelhető h lefogyott a pénz a telójáról, de rendszert ebből nem csinálok. Főleg ha tudom, hogy direkt rajtam akar spórolni azért üzenget. Majd én is csak megcsörgetem aztán gyorsan leteszem:)) Persze van mentő körülmény, pl fontos a dolog, de én éppen nem tudtam felvenni, akkor visszahívom
2009. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Vannak olyan ismerőseim, akikről tudom, hogy nehezebb a telefonkártyára a pénzt összehozni, nekem meg úgyis olyan előfizum van amibe belefér hogy visszahívjam őket. Velük ez általában le is van dumálva. De vadidegent meg távoli ismerőst nem nagyon/nem szívesen hívok vissza én sem.
2009. febr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Én azt tapasztalom hogy ez a kamaszok szokása főleg. Nekem 15 éves korom óta van telefonom és évekig volt szokásom a másik csörgetése, bosszantása, visszahívós sms küldése orrba szájba, 300at egymás után, és ugyanezeket én is megkaptam és nem idegesített mert én is ezt csináltam. Most 22 vagyok és már elég régóta eljutottam arra a szintre hogy ha valaki megcsörgeti a telefonom én visszahívom, de csak azért hogy istenesen letoljam, hogy ugyan már elmúltunk 16 évesek és sürgősen fejezze be a csörgetgetést mert rossz vége lesz. Szerencsére csak ritkán fordul elő hogy 1-2 haverom visszamegy azáltalános suli szintjére, úgyhogy összességében sem én nem bosszantom a másikat és engem se szoktak, már néhány éve nincs ilyen. Ez pont olyan mint hogy kamaszként egy 4500 ftos feltöltés elég volt nekem 3 hétig és minden pénzemet feltöltésre költöttem mert hülyeségekere költöttem SMS és hívások rengetege tök feleslegesen, most már 1000 forint feltöltés elég másfél hónapig, és annak is minden forintját suli ügyben költöm el, vagyis suli ügyben hívom a csoporttársaimat.

De amúgy, ha engem nem zavarna hogy jönnek a visszahívós smsek, akkor nem hívnám vissza a másikat. Csak én visszahívom mert engem zavar de én lecseszem és nem kérdezem miért hívott.

Szerintem ez is olyan dolog ami mindenkinél hasonló, nálad is biztos ritkulni fognak.

2009. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 yuda ***** válasza:
92%

Az tapasztalati szokásom a következő-ettől csak ritkán térek el:

-ha nekem fontos én hívom

-ha neki,keressen ő.-tuti keresni fog,ha neki kell valami,ne aggódj,csak várd ki.-ezzel hozzászoktatod őket a dolgok helyes menetéhez.

2009. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki akar valamit akkor ne sajnálja rá azt a pár forintot! Ha pedig nem akar semmit csak beszélgetni akkor azt is a saját pénzéből csinálja, ne az enyémből!

Én akkor hívom vissza azt aki keres ha valami okból nem tudom felvenni a telefont amikor hív. Például ha sorban állok a boltban, a postán vagy hasonló okból "kinyomom" a telefont (mert szerintem az undorító szokás, hogy mindenki mindenhol telefonálgat), de ilyen esetben az az első, hogy vissza hívom az illetőt ha megszűnt az akadályozó körülmény.

2009. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Én akkor küldök visszahívót ha nincs pénz a kártyámon. De mivel amúgy sem sokat beszélek, sokáig kitart egy kártya. Szeptemberben pl. vettem 3000ft-ért és még több mint a fele megvan.
2009. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
nekem elég jó előfizetésem van,ezért bnőmnek én mondtam hogy ha neki úgy a jobb(ő kártyás)csörgessen meg.de másnak nem engedem,még így se h.nem kártyás vagyok,és lehet h.beleférne hogy én telefonálgatok...
2009. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
b@szom az ilyen hülyéket visszahívni
2009. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ilyenkor eszembe nem jut visszahívni. Ha fontos neki, majd keres. :)
2009. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
én a szüleimnek akkor küldök visszahívó sms-t, ha baj van, és beszélnem kell velük. Páromnak meg azért, hogy gondolok rá. Másnak nem küldök. Ha nekem küldenek, ritkán hívom fel az illetőt. Egyébként le lehet tiltatni, díjmentesen. T-mobilet felhívod, beszélsz az ügyfélszolgálattal, és ők letiltják neked. Régen 24 órát kellett várni mire aktiválódott, azt hiszem, ez már megszűnt.
2009. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!