Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha senki sem szereti a magázód...

Ha senki sem szereti a magázódást, miért használjuk még mindig?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 15:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez kettős dolog. Van aki szerti van aki nem. Nekem nem tisztem eldönteni, hogy ki hogy szereti.

Nekem 18 évesen eszembe se jutna egy 35 évesnél idősebbet magamtól letegezni, hivatalban pedig még a 25 évest is magázni kell.

De ha a 70 éves megengedi, h tegezzem tegezni fogom. Van erre is példa. Sokan megbotránkoznak, hogy én azt mondom neki az utcán, hogy "Szia Miki bácsi", de utána meglepődnek mégis milyen tisztelettel beszélek vele.

A lényeg: mindegy kit tegezel, kit magázol, a tisztelet kijár neki kortól és nemtől függetlenül.

2011. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én szeretem a magázódást, és nem zavar, hogy az idősebbeket, tanárokat stb. magázni kell. valamelyik válaszolónak pedig : Nem csak a magyar nyelvben van magázódás, nagyokos :) olasz, francia stb. ugyanúgy használja. és egy hasznos link : :)

[link]

2011. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Az megint más, ha az adott ember megengedi, hogy tegezd :) De az alapállás: az idősebbeket, vagy rangban felettünk állókat magázzuk.


Az, hogy az adott ember utána megkér, hogy tegezzük, onnantól már természetes a tegezés :)

2011. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy senki sem szereti? Az emberek többsége szereti, és szükségesnek tartja. Szerintem hozzá tartozik az udvarias viselkedéshez.


Rengeteg országban magázódnak, és nem hiszem, hogy ennyit problémáznának rajta, mint a magyarok. habár nem tudom, csak az itteni viszonyokat ismerem.

2011. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja tényleg, miből is gondolod, hogy senki sem szereti? Végeztél egy felmérést, és 100%-os negatív választ kaptál? (engem biztosan kihagytál, meg a többi válaszolót is:D). Szerinted ne tiszteljük az idősebbeket?

Van neked nagymamád?

2011. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15:55


Melyik az a nem korlátolt ország, ahol nincsenek alá- és fölérendeltségi viszonyok és udvariassági szabályok?


Ki kell ábrándítsalak, a haladó felvilágosult Észak-Koreában a megszólítások és az "elvtársak" egymás közötti érintkezése sokkal formalizáltabb, mint az elmaradott Magyarországon.

2011. febr. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Ha senki sem szereti a magázódást, miért használjuk még mindig?"


A kérdésben ott a válasz. Azért használjuk, mert a többségnek nincs vele semmi baja.


Én is használom, mert távolságtartó, semleges, személytelen, tiszteletteljes.

2011. febr. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én szeretek magázódni és zavar ha "eltiltanak" tőle... Sokszor van bajom vele, amikor haverok anyukái/apukái rámszólnak hogy tegezzem őket...


Amúgy meg anyukámtól példa: milyen érzés már az, hogy bemész a boltba, és rádköszön az eladó (20 éves egyetemista), hogy szia? egy 46 éves két gyerekes anyának szerintem meg kéne adni a tiszteletet, hogy nem "hellózod" le...

2011. márc. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Édesanyám sem szereti, ha letegezik. tanárnő, ő megszokta, hogy magázzák. Sokan vannak így, főleg az idősebb korosztályból. Tehát épp azok, akiket magázni illik. Nem is a 20 évesek szokták elvárni, de ha majd 60 leszel, lehet, meglep, ha egy 18 éves gyerek letegez csak úgy.
2012. júl. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Az idősebbek vén majmok, akik hátráltatják a fejlődést, nincs mit tisztelni bennük, a tiszteletük csak középkorias, távol-keleties, keresztényes baromság.


Feljebbvalók pedig nem léteznek, történt egy úgynevezett Felvilágosodás a 18. században.

"



hihihi, a felvilágosodás baromira nem erről szól.

korlátolt ország, mi?

2013. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!