Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell arcon keresztet...

Hogyan kell arcon keresztet vetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 16:10
 1/10 yuda ***** válasza:

Kisebb kereszttel gyakorolj először: tedd kartávolságba és vesd az arcodba, több sikeres próbálkozás után mehetsz nagyobb súlyokra, vagy megkérhetsz valakit nagyobb távolságból dobja, és próbáld elkapni az arcoddal.

Ha viszont megdobnak kővel,dobd vissza kenyérrel! :)

2011. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az előző jól mondja, kiegészíteném még azzal, hogy mielőtt bukfencet hánysz, ne egyél túl zsíros ételeket, hogy könnyű legyen a hányást felmosni:D
2011. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bár a kérdés nem erről szólt, de miért is akarsz te arcon keresztet vetni? Mutasd már meg nekem, nagyon szépen kérlek hol és mikor mondta Krisztus, vagy bocsánat, de apostol, próféta, vagy bárki, hogy keresztet kell vetni akárhova? Az igaz ember hit által él, cselekedetekkel nem lehet megigazulni! Ha fát ültetesz a fa fog gyümölcsöt teremni, nem a gyümölcsökből nőnek ki a fák.
2011. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiába, hogy semmi értelme ezeknek a nevetséges szokásoknak, ha elmész egy katolikus templomba, csúnyán néznek rád, ha nem csinálod azt a sok monoton hülyeséget, amit ők...
2011. febr. 7. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvasgasd egy kicsit a Bibliát is, szinte csak azt találsz benne, hogy ne egyél a bálványáldozatokból, ne kövesd a körülötted jelen levő rossz szokásokat, hanem Istent szeresd teljes szívedből, teljed erődből, teljed lelkedből, és szeresd felebarátodat, mint önmagadat!

A katolikus egyház (megjegyzem, hogy az összes többi is) legtöbbször nem tanítja azt teljesen, amit Krisztus tanított. Tény, hogy legszembetűnőbben itt Magyarországon a Római Katolikus Egyháznál tűnik ki!


Csak hogy mit gondolj a téglából kirakott csúcsos valamiről, ezt például Pál így mondta:

"Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

Sem embereknek kezeitől nem tiszteltetik, mintha valami nélkül szűkölködnék, holott ő ád mindeneknek életet, leheletet és mindent"

Azt szokták ugye mondani, hogy az Isten temploma, na hát erről ennyit...

Nézzenek az emberek ahogy akarnak, gondoljanak amit akarnak, kinek kell engedelmeskedni inkább, Istennek, avagy az embereknek?

Krisztus áldozata és szeretete ami megtarthat, nem a csuhás ruhába öltözött tiszteletes. Ki előtt borulsz le a templomba, csak hogy kedvezz a körülötted állóknak? A fából készült keresztnek, vagy a gipszből formált nőalaknak?

Nézzünk egy példát: Ézsaiás így ír erről:

"Czédrusfát vág magának, tölgy- és cserfát hoz, és válogat az erdő fáiban, fenyőt plántál, a melyet az eső fölnevel.

Azokból az ember tüzet gerjeszt, vesz belőlök és melegszik, meggyújtja és kenyeret süt; sőt istent is csinál abból és imádja, bálványt készít és előtte leborul;

Felét tűzben megégeti, felénél húst eszik: pecsenyét süt és megelégszik, és aztán melengeti magát és szól: Bezzeg melegem van, tűznél valék!

Maradékából istent készít, bálványát; leborulva imádja azt és könyörög hozzá, és így szól: Szabadíts meg, mert te vagy istenem!

Nem tudnak és nem értenek, mert bekenvék szemeik és nem látnak, és szívök nem eszmél.

És nem veszi eszébe, nincs ismerete és értelme, hogy mondaná: Felét tűzben megégetém és kenyeret sütöttem annak szenénél, sütöttem húst és megettem; és maradékából útálatosságot csináljak-é, és leboruljak a fa-galy előtt?"

2011. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves László! Teljes mértéken igazat adok neked. Én is világéletemben utáltam azt az oltár előtt való letérdelést, keresztcsókolást, és a többi katolikus "bálványimádó" sületlenséget. Én is tudom, hogy a Bibliában mit ír a bálványimádásról, de próbáljuk meg egy kicsit az ő szemszögükből is nézni ezeket a dolgokat. Ők nem tehetnek róla, hogy már ezekbe a hagyományokba születtek bele. Ők is szeretik, dicsőítik Istent, de a maguk módján, és tudom, ez bálványimádásnak tűnhet, de ők ezt nem így fogják fel. Nekem elhiheted, volt már vitám efelől hívő katolikussal :D
2011. febr. 7. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Hitler, Sztálin...stb sem hitte, hogy nagyon rosszat tesz, ő csak jót akart... 'néhány' millió ember élete, családja bánta...

A szentírás ott van szinte valamennyi család polcán! Herry Pottert a fiatalok simán el tudják olvasni, a szakácskönyveket az idősek rongyossá forgatták, vasárnapról vasárnapra borulgatnak sokan, mint a kelj fel Jancsi, de Isten szavát nem keresnék, de az emberek szavára felnéznek. Ez nem szegénykéim, ezek szerencsétlenségeim!


Egy nem annyira ismert részlet amit átkonvertálhatjuk a fakereszten függő Jézusra, a gipszel készűlt Máriára is:

5Mózes_4: "Hogy el ne vetemedjetek, és faragott képet, valamely bálványféle alakot ne csináljatok magatoknak, férfi vagy asszony képére"

Dán5,23: "...és az ezüst- és arany-, ércz-, vas-, fa- és kőisteneket dícséréd, a kik nem látnak, sem nem hallanak, sem nem értenek; az Istent pedig, a kinek kezében van a te lelked, és előtte minden te útad, nem dicsőítetted."


Attól még ha sz egész világ el is van hitetve, Te gondolkodj!!! Isten miután megteremtette az embert elneveztette az állatokat Ádámmal, megjegyeztette vele, kvázi beszélni, gondolkodni tanította! Használd ki amire Isten tanított! Gondolkodj, gondolkodj


Házi feladatot is hagy adjak neked, ide vág: Olvasd el a Zsoltárok könyvéből az első fejezetet, csak pár sor! Szerintem Neked szól!

2011. febr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Keresztet vetni nem az ARCON kell, hanem az egész testen.

A helyes sorrend: "a fejem, a tököm, a szívem, a tárcám"

2011. febr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves "én lászló"!


Ha idézünk a Bibliából, illene megnevezni a szentírási helyet is... már csak azért is, hogy aki kételkedne abban amit idéz az ember, az utánanézhessen, hogy valóban úgy van-e a Bibliában (ha ott van egyáltalán...)

2011. febr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 07:13!

Igazad lehet, bocsánat, ha így gondolod, de tudok adni remélhetőleg egy jótanácsot!

Ezek szerint van interneted! www.biblia.hu

Ott van kereső szolgáltatás is, ahol szavakra is rá tudsz keresni, így könnyedén megtalálható az említett idézet.

Persze, ha idézek, akkor oda is írhatnám, majd ezután jobban oda fogok rá figyelni, köszönöm az észrevételt!

2011. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!