Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell helyesen keresztet...

Hogy kell helyesen keresztet vetni?

Figyelt kérdés
Görög katolikus vagyok. Én úgy tanultam, hogy a fej, has aztán jobb váll és bal váll megérintése a sorrend. A napokban voltam egy római katolikus szentmisén. Ott fordítva láttam egy- két embernél. Ők másképp csinálják?
2009. aug. 6. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A homlokot, majd szívtájékon a mellet és a két vállat kell megérinteni, meghatározott sorrendben, jobb kézzel. A keresztvetés gesztusának használata a kereszténység első századaiban kezdődött.

A római katolikusok balról jobbra való mozdulatával ellentétben a görög katolikusok és az ortodoxok jobbról balra irányban 3 összefogott ujjukkal érintik meg a vállukat.

2009. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól vetted észre, a görög és római katolikus keresztvetés ebben az apróságban eltér, a görög jobbról balra, a római balról jobbra érinti a vállait. Mindkettő helyes. Én római katolikus vagyok, de van görög katolikus rokonom. :-)
2009. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
én római katolikus vagyok, mi elöször a bal vállat érintjük meg. de van olyan aki balkezes és ezért forditva csinálja:)
2009. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
02:01 - Balkezesség miatt hülyeség, én is balkezes vagyok és római katolikus és ugyanúgy csinálom, mint te.
2009. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2009. aug. 7. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is bal kezes vagyok, és ez csak kisgyerekként zavart meg mikor még tanultam anyukámtól keresztet vetni. Akkor előfordult, hogy római katolikusságom ellenére úgy vetettem magamra a keresztet, mint a görög katolikusok. De hamar elsajátítottam a vallásomnak megfelelő verziót, azóta is helyesen teszem.
2009. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Tehát a római katolikusok: homlok, szív tájéka, bal váll, jobb váll.

A görög katolikusok: homlok, szív tájéka, jobb váll, bal váll.

2009. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobbról balra.
2021. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!