Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jehova tanúja, hogy reagálsz,...

Jehova tanúja, hogy reagálsz, ha az alábbi eset történik?

Figyelt kérdés

Eredeti kérdés: Jehova tanúja, hogy reagálsz, ha egy közösségi oldalon egy ismerősöd - äki nem tudja vallási hovatartozásod - felköszönt, mert aznap olyan névnap van, ahogyan téged is hívnak?

Valami miatt nem engedte így kiírni. (Nyilván nem arra vagy kíváncsi, hogy tudja-e valaki a választ a kérdésedre, hanem hogy mi a válasz a kérdésedre. Kérlek fogalmazd meg így a kérdést!)


2011. febr. 6. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Tudtad, hogy a zsidók sem ünnepelték, így maga Jézus sem?
2011. febr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérésre válaszolj! Tudom, hogy nem ünnepelték, de most nem is arról van szó, olvasd el a kérdést!
2011. febr. 7. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Akkor képzeld el, hogy ők hogyan reagáltak egy olyan ünnepre, melyet más népek tartottak, de az Élő Isten imádatával összeegyeztethetetlennek tartották? A házassági évforduló, vagy bármi más, ami nem valamely hamis vallásos gyakorlaton alapult, értelemszerűen nem tartozott ebbe a körbe.


Mivel a névnapok egy része a szentek egyházi ünnepnapján alapul és az egész erre épül, így ebben Jehova Tanúi nem vesznek részt.

Hogyan reagálnak, ha valaki a hitükről nem tudva, mégis "felköszönti" őket?


Ha közösségi oldal, akkor nagyon vegyesek a lehetőségek. Én a legtöbb körlevélre alapból nem válaszolok, pedig sokan ezzel a személytelen módszerrel "kedveskednek". Ha olyan ismerősömről van szó, akivel gyakran találkozok élőben is, akkor lesz egy újabb beszélgetési téma...

Ha nem, akkor változó. Ennyi.

2011. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem körlevélről van szó, azokra én sem válaszolok.

Valaki ismerősöd küld neked egy névnapi köszöntőt Barbara-napkor, és te pont Barbara vagy. Akkor mit írsz neki vissza?

2011. febr. 7. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Megköszönöm, hogy gondolt rám és elmagyarázom neki röviden és tömören, hogy mit gondolok én erről.
2011. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy gondoltál rám, de én ezért és ezért nem ünneplek névnapot. Ennyi.


Ezt amúgy én is benéztem már. Egyszer jártam egy fiúval, akinek a nővére Jehova Tanúja volt, de a barátom sosem beszélt erről. Mivel pont akkor mentünk hozzájuk látogatóba, amikor a lány névnapja volt, gondoltam jól esne neki, ha felköszönteném. Persze a barátomnak sem szóltam, gondoltam meglepem őt is azzal, hogy milyen figyelmes vagyok.

Hát... elég kellemetlen volt a szitu, szerintem ennyire nem kéne ebből nagy ügyet csinálni.

2011. febr. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Hát... elég kellemetlen volt a szitu, szerintem ennyire nem kéne ebből nagy ügyet csinálni."


Tehát akkor te nem vagy Tanú? Vagyis a kommented legelején csak idéztél egy ilyen szitut?

Nem a Tanúk csinálnak ebből nagy ügyet. Ők nem fognak ezért megharagudni senkire sem, hiszen te nem tudhattad, de egyébként sem. "Nagy ügy" már akkor keletkezik az egészből, mikor a világ legtermészetesebb dolgának vesszük, hogy velünk együtt, mindenki a földön ünnepli a névnapját, vagy bármi mást, ami Magyarországon megjelenhet, hiszen számtalan ilyen szitu lehet, multikulturális ország vagyunk. Ha elmennél Horvátországba, vagy Szlovéniába, ott javarészt olyan emberekkel találkoznál, akik ezt nem gyakorolják.


Minden ember a földön, örül a másik figyelmességének, így a Tanúk is. De nagyon sokan vannak olyan nem Tanúk is, akik elvből nem ünnepelnek névnapot, vagy jó néhány más dolgot. Sokféle indoka lehet az embereknek, még a pénz is, de amit mindenki őszintén elfogadhat az a következő:

ha valaki "gondol a másikra" és VALÓBAN meg akarja lepni valamivel, akkor azt tegye spontán, akkor amikor azt egyértelműen úgy érzi! Ezen előregyártott személyes, vagy társadalmi ünnepek, pont ezt a valódi, szívből jövő érzést kerülik meg, hiszen ki állítaná őszintén, hogy mindenki ugyanakkor, egy bizonyos dátum miatt érzi azt, az ajándékozásra késztető vágyat a szívében, ami miatt igazi szeretetből tudna ajándékozni?!


Ez természetes és ezért válik sokaknál ez kényszer ajándékozássá, ami nem az egyén hibája, hanem azé a társadalmi renddé, amely szinte kötelezően elvárja azt mindenkitől, ugyanakkor.


Ez a világ egy nagyon természetellenes dolga!


Nem is beszélve arról, mennyire megfigyelhető, hogy egy gyakoribb névnap alkalmával, sokan szórólapszerűen terjesztik a köszöntő lapokat. De gondoljon bele mindenki, ezen "jeles" alkalmakkor egy sereg olyan ember is "gondol rád", aki nem tartozik a barátaid közé, sőt azok is, akik a hátad mögött éppen kibeszélnek!

Most akkor melyik az értékesebb, ha névnapod alkalmából nem alakoskodok és nem játszom meg azt, hogy nekem te "éppen eszembe jutottál", de egyébként szeretettel bánok veled az év minden napján, vagy pont fordítva???

2011. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 slywer ***** válasza:

Őszintén szólva:nem értem a kérdést."Valami miatt nem engedte így kiírni"---mit nem enged kiírni?


Ha a névnapomon felköszönt,azt nem befolyásolja,hogy milyen vallású.Lehet "az" református,evangélikus,pünkösdista,szcientológus,hitgyüli's,v. jehova tanúja.A gesztus a lényeg,ezért megköszönöm,hogy felköszöntött.

2011. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdés formájára figyel egy automata, ha "rosszul" teszed fel a kérdést, vagyis a gép szerint nem igazi kérdőmondat, akkor nem engedi kiírni és át kell fogalmaznod.


Ez sokszor a szavak sorrendje miatt van, pedig a magyar nyelv azért is szép (és sok idegennek piszok nehéz), mert nem olyan kötött a szórend, mint pl. az angolban.


Mivel ez egy automata, gagyiságokba szól bele.

2011. febr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam kapni ismerősöktől ilyen e-maileket. Megköszönöm, és elmondom, hogy én nem ünneplem, mert...

Viszont ennek ellenére van, aki évről-évre felköszönt. Nem gátolhatom meg ebben.

2011. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!