Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy magántanáromnak írnék...

Egy magántanáromnak írnék e-mailt, élőben csókolomot köszönök, de levélben hogy köszönjek?

Figyelt kérdés

Élőben is valahogy a jó napot, az túl hűvös nekem, vagy nem is tudom...

A tanár nő, és középkorú, már inkább az idősbe hajló. XY néni-nek szólítom élőben.

Én hamarosan 15/l vagyok.

A "Tisztelt Tanárnő" nagyon hivatalos, azt biztos nem írom.

A "Kedves XY néni" meg olyan mintha nem én írtam volna...

Az bunkóság, ha csak annyit írok, hogy "XY néni!"?

Vagy egyéb alternatíva?


2011. febr. 10. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd, hogy jó napot, vagy napszaktól függően akár jó estét, vagy hogy üdvözlöm tanárnő.
2011. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En azt irnam, hogy "Tisztelt Tanarno!" vagy azt, hogy "Kedves XY neni!" Szerintem ha annyira nem vagytok formalis viszonyban, a kedves XY neni a legjobb megszolitas. Ugy magaban az, hogy XY neni, eleg furcsa...az nem jo szerintem. En is voltam magantanar, de biztos, meglepodtem volna, ha valaki ilyet ir, bar szova nem tettem volna. Nem kell ezt ennyire veresen komolyan venni.
2011. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akár azt is írhatod neki, hogy "Csókolom XY néni", vagy "Kedves XY néni", esetleg "Üdvüzlöm XY néni"
2011. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ühüm, köszönöm, végül a "kedves XY néniű"-nél maradtam. :)

Az a baj, hogy én ezeken mindig órákat tudok gondolkozni, és az a legjobb, ha az összes alternatívát gáznak érzem... van aki, csak ír valamit aztán éesz@rja, de én folyamatosan ilyen dolgokon agyalok. :D

Mindig attól félek, hogy beégek...

2011. febr. 10. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne toltsd ezzel az idodet! Nem hiszem, hogy ezen be lehet egni. Emlekszem, mikor egyetemre jartam es leveleket kellett fogalmazni tanaroknak, volt, hogy orakig formazgattam oket, aztan jott rajuk egy egysoros valasz - termeszetesen megszolitas nelkul. Ennyit er az egesz!
2011. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól tetted, kérdező, hogy a "Kedves XY néni!" megszólítást írtad. Ez a helyes megoldás.


A "tisztelt" itt nagyon távolságtartó. Úgy meg nem szoktunk levélben megszólítást írni, hogy "jó napot, XY néni", meg "üdvözlöm, tanárnő" stb.

2014. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!