Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jól tudom hogy a fiatalabbnak...

Jól tudom hogy a fiatalabbnak kell köszönni, de ha egy fiatalabb nem köszön az idősebbre akkor mi legyen?

Figyelt kérdés
Úgy kell nézni hogy én vagyok az idősebb, és az egyik fiatal nem köszön rám, akkor mi legyen?
2009. okt. 13. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Hány évesek vagytok?? CSak tinik??


amúgy én hagynám...nem szolnék én sem

2009. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
én nem foglalkozom ilyesmivel. szerintem rég rossz, ha vki arra vár, hogy a másik köszönjön előbb. nem teljesen mindegy? az a lényeg, h köszönjünk :)
2009. okt. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

De miért kéne köszönnie?

Milyen viszonyban vagytok?

Barát, szomszéd, ?

Így ahogy feltetted ez értelmetlen kérdés.

2009. okt. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Fiatal az idősnek, férfi a nőnek, de papnak, orvosnak, ügyvédnek, stb. is előre.


Kor nem számít, ha kevesebb mint 10 év a korkülönbség, én úgy tudom/gondolom. Persze megint más a gyerek a felnőttnek.


Aztán, ma már nem szokás mindenkinek köszönni. Én a szomszédnak sem szoktam előre köszönni, egyiknek sem, mert nem vagyunk olyan viszonyban.


Családtagok között ma már megint csak az van, az köszön előre aki éppen. Baráti körben is.


Szerintem hagyd a francba, vagy köszönj rá. Más választás nincs.

2009. okt. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul vagy idomítva. Én ha meglátok valakit, akit ismerek, automatikusan köszönök, sosem jutott eszembe azon filozofálni, hogy most idősebb vagy fiatalabb nálam, férfi vagy nő stb.. Aztán többnyire egyszerre köszönünk egymásra.
2010. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyivel fiatalabb nálad és milyen viszonyban vagytok. Mikor falun laktam, tapasztaltam, hogy már nem úgy mennek a dolgok ott sem, mint régen. A mai tinik nem köszönnek már mindenkinek ott sem, pedig amikor én gyerek voltam, a faluban mindenkinek köszönni illett és ez nem volt olyan régen...10-15 év alatt ennyit változott a világ.
2010. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindenkinek egyetlen esélyt adok. Ha egy ismerős, nálam jóval fiatalabb egyén (pl. a házból) egyszer nem fogadja a köszönésemet, többet én sem köszönök neki. Ha viszont köszön valaki, mindig visszaköszönök, ha fiatalabb, ha idősebb, még akkor is, ha nem ismerem. "Köszönni tisztesség, fogadni emberség." (33/F)
2010. jan. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!