Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » HELP! Válságkérdés. Olyan...

HELP! Válságkérdés. Olyan cimborákat kellene felhívnom kb 150 E HUF 2 hétre kölcsön kérése miatt, akikkel hónapok, esetleg évek óta nem beszéltem. Ciki, de muszáj. Hogyan lehet ezt úgy megkérdezni, hogy ne érezzék indiszkrétnek, ne utáljanak érte?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
azért, mert valaki őszinte volt, még nem törték be a fejét...
2011. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
...sajnos de. Nekem nincs rutinom szerencsére kölcsönkérésben, de egyszer fent, aztán lent-most lent van. És sajnos nagyon sokan menekülnek attól, aki bajban van, jelen esetben tőlem. Emiatt nem bírátokat írtam, hanem cimborákat, ismerősöket, és már kicsit félek...
2011. febr. 13. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát nekem még a legjobb barátomtól sem lenne pofám kölcsönkérni, de olyantól meg pláne nem, akit hónapok, évek óta nem kerestem
2011. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
...nem ismered a helyzetet, ne mondj ítéletet, kérlek. VAN az a helyzet, amikor mindent megtennél te is.
2011. febr. 13. 19:30
 5/11 anonim válasza:
100%
Valóban nem ismerjük a helyzetet. De ha mindent megtennél, akkor állj ki és mond el őszintén, hogy miért kell a pénz, és miért nem beszéltél vele évek óta... elváltak az útjaitok, és most nincs közelebbi barátod akitől kölcsön tudnál kérni, vagy tudom is én, sajnos nem ismerem a helyzetet...
2011. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez jó, köszi. Ez a most nincs közelebbi, perpill tehetősebb barátom.

Igen, valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam, hogy ez az a mondat, gondolat. (Tényleg szétestem, úgy látszik)


..nem mentünk szét velük, csak máshogy alakult a társaság élete, kevesebb szabadidővel, kevesebb párhuzammal-és kevesebb telefonnal.


Ez így is kellemetlen helyzet, de köszönöm szépen a tanácsot, hasznos volt.

2011. febr. 13. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mire kell a pénz, vagy miért vagy megszorulva, de ha nekem egy ezer éve nem látott haverom ezzel jönne elő, akkor nem lennék túl bizalmas hangulatomban...


személyesen kéne ezt ledumálni, telefonon csak találkozót kérj tőlük. sztem 150 rugany az nem kis pénz, pláne ha megdolgoztál érte.

ha valaki olyan rendes, h kölcsönad, akkor írjatok róla papírt, így tiszta.

2011. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, papír... Erre sem gondoltam. Csak kapkodok össze-vissza.


Ismét köszönöm a hozzászólást.

2011. febr. 13. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A papír az egy dolog, de azt is fel kéne vezetned, hogy mikor tudod visszafizetni és mi erre a biztosíték. Úgy értem, kapsz majd fizetést, vagy bármi,de valami olyan, ahonnan biztos pénzhez jutsz.

Ezen kívül nem lennék benne biztos, hogy egy ember tud neked ennyit adni. Az is lehetőség, hogy többen adnak kevesebbet.

2011. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem olyanoktól, akiket hónapok meg évek óta nem is láttál, és csak azért hívod fel őket, mert lé kéne, nem is kevés nem lehet úgy kölcsön kérni, hogy ne utáljanak. Én konkrétan elküldenélek a p.csába, még ha lenne is.
2011. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!