Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy kollégiumban tényleg...

Egy kollégiumban tényleg normális az, hogy mindenki mindenki cuccához hozzáér, kölcsön vesz mindent, anélkül, hogy megkérdezné?

Figyelt kérdés
Kollégiumba fogok menni, és mindenki azzal jön, hogy majd milyen jószívűnek kell lennem meg nem beszólni, ha csak úgy hozzáérnek a cuccaimhoz, szerintem én ezt így nem igazán bírnám elviselni, szóval szívesen mindent kölcsön adok , de csak úgy ha megkérdezik...szerintetek mikor meglesz, hogy kilesz a szobatársam megbeszélhetem velük ezt? vagy ez így túl sok már az első nap? Mert végülis együtt leszünk egy csomó ideig és...
2011. aug. 15. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem inkább még az első nap beszéld meg vele, ne később amikor már ellopdossa a holmijaidat. De én ilyenről még nem is hallottam, miért venné el a cuccaidat egy idegen a megkérdezésed nélkül?
2011. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Mi maximum a konyhai dolgokat (szendvics sütő, edények, stb.) használtuk közösen, de ezt is tisztáztuk és semmi probléma nem volt.

Néha előfordult, hogy egy szobatársam kért tusfürdőt mert neki pont kifogyott, vagy amikor nem volt már tiszta pólója akkor kért egyet arra a napra, de ilyenkor meg úgyis szívesen segítünk egymásnak.

De pl. a hűtőben és a polcokon mindenkinek saját részlege volt, ahová soha, egyszer sem nyúlt más.

Persze egyetemi koleszról beszélek, és a mi blokkunkban 6 fiú volt, 2 szobában. Minden nagyon jó volt, imádtam.

2011. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem nincs ebben tapasztalatom, csak mindenki ezzel jön, az ismerőseim , hogy ez van, mert azért nekem itthon minden cuccom megvan külön, és akkor jönnek ezzel, hogy, hogy fogom én ezt bírni, hogy mások hozzá érnek megkérdezés nélkül, meg használják a dolgaimat... én nem szeretném , hogy azt higgyék, hogy ilyen önző nem tudom mi vagyok, de azért ez mindenkinek jobb , ha megdumáljuk az elején, hogy mit szabad meg mit nem... nem? úgyértem mondjuk nem igazán szeretném, h koli buli után mindenki minden pasit "felhozzon" meg ilyenek
2011. aug. 15. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem kolis voltam de az egyik lakótársam még is minden cuccom kölcsönvette, megette állandóan a kajám és soha nem vett helyette mást ha elfogyott... azóta ő már csak az exlakótársam:)

Szerintem felesleges előre paráznod ezen, nem tudhatod milyen emberekkel laksz majd együtt

2011. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!