Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nemétországba megyünk! Milyene...

Nemétországba megyünk! Milyenek a német emberek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Precízek, dagadtak, szeplősek, szeretik a sört és jó drága német kocsival járnak.
2011. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem esznek embert, nem veszélyesek.


Szemtől szemben udvariasak, korrektek, nyugodtak, kedvesek. A hátad mögött külföldi disznónak, alsóbbrendű koszos jöttmentnek fognak tartani, de mivel ezt nem mondják a szemedbe, ezért nem fog zavarni.

2011. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, h az előző válaszok mennyire fedik a valóságot.


Én azért mondanék még pár dolgot:


Nem fognak utálni azért mert külföldi vagy, hál istennek a magyarokat nem utálják úgy mint a törököket. Németország mára már nem csak a németeké hanem a világ összes nemzetéé. Itt megtalálsz majd mindent négertől a japánig.

A németekre a legtöbb sztereotípia igaz, persze vannak kivételek.... de ritka. Tény, h nem szeretik legtöbbjük a külföldieket, de ez érthető. Túl sok van már belőlük...

Szerencse, h a magyarokat kedvelik. Rögtön mondják, h balaton, gulasch (gulyás), paprika, puszta :)


A Németek precízek ,tartják a szavukat ,pontosak, kicsit katonásak, különben a beszédstílusuk a német nyelv végett általában barátságtalannak hangzik. Az öltözködésük csapnivaló, általában szürkék úgy mint az időjárás....


Itt élek..

2011. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ja és a férfiak általában helyesek... a lányok hááát....
2011. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megyünk ki dolgozni ezért kérdezem.Angliában voltunk elotte és az angolok hááát elégé ridegek.Ezért kérdem h mire számitsunk.
2011. febr. 18. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
tisztaságszeretőek és nagyon spórolósak, például a vízzel és igen komolyan veszik a szelektív hulladélgyűjtést is, ehhez alkalmazkodni kell.
2011. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
a németek sem melegebbek az angoloknál, az időjárás kb ugyanaz (lehet, h ezmiatt :D )
2011. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Vannak német és osztrák ismerőseim, akiket nagyon szeretek. Érdekes, mindannyian rendelkeznek egy icipici felsőbbrendűségi komplexussal (van ilyen szó? :P) de hát nekem is megvannak a tipikus zizzenéseim. ;)


De nem lehet bekategorizálni, hogy namost ő német és ezért beképzelt, és hú de nagyra van magával.

Pontosan olyan különbözőek mint mi vagyunk. Csak talán egy pici azért van bennük.


Amúgy rendes emberek, tényleg igaz, amit az egyik hozzászóló írt, többnyire akkor is korrektek és barátságosak, amikor legszívesebben elküldenének a halál f*szára. Idegeneket a legtöbben nehezen engednek közel magukhoz.


Amikor még nagyon az elején voltam a német nyelvtanulásnak, akkor tapasztaltam, hogy még akkor is udvariasak és kedvesek voltak velem, amikor már láttam közben, hogy talán tele lehet már a tökük az értetlenkedésemmel. Szóval igencsak diplomatikusak. :P


Ami viszont munkában zavar, hogy tényleg nem egyszerű megtudni, hogy kivel hányadán áll az ember...

2011. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kiraly Samu válasza:
17%

Tartozkodoak. Meg se probalj tegezodni.

Nem fog meghivni semmire es nem kinalgatja a bagot.

Eltem No-ban 2 evet.

2011. febr. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!