Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Új munkahelyen az idősebbeket...

Új munkahelyen az idősebbeket magázni kell úgye? És mikor lehet tegezésbe váltani?

Figyelt kérdés
27/F vagyok és nálam csak idősebbek(40 körüliek)lesznek.
2011. febr. 21. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha felajánlják.
2011. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen illik megadni a tiszteletet azzal, hogy nem tegezel le rögtön mindenkit. Valószínűleg akikkel napi kapcsolatban leszel úgy is pár napon max néhány héten belül felajánlják a tegeződés lehetőségét. Innentől kezdve nyugodtan.
2011. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eleinte magázódj.

Mentalitástól függően lesz akivel tegeződhetsz, lesz akivel nem. Vagy csak adott helyzetben (főnök előtt) kell majd magáznod őket.


Idővel kiderül. :)

2011. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:) Én is az "idősebb" korosztály vagyok a magam 38 évével. Mindig fiatalabb kollégák (huszonévesek) jöttek hozzánk, volt aki azonnal letegezett, de volt aki türelmesen szépen magázódott, és ha szimpatikus volt az illető, akkor még aznap felajánlottam a tegeződést neki. :) Volt egy idősebb (66 éves, de nagyon szuper) kolléganőm, neki kellett egy-két hét, hónap, mire felajánlotta a fiataloknak a tegeződést, persze csak annak, aki tényleg szimpatikus volt neki.


De nyugi, előbb -utóbb eljön a pillanat!

2011. febr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nagy korkulonbseg eseten mindenkepp magazodj, aztan majd meglatod, hogy felajanljak-e a tegezodest. Az idosebbnek kell felajanlania, nem ugy van, hogy csak letegezed...vagyis letegezheted, csak ha olyan a szemely, meg lesz a velemenye rolad.
2011. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 napietus ***** válasza:
szerintem is várj, amíg ők ajánlják fel a tegezést. ez áll az idősebb kollégákra és a mindegy milyen korú felettesekre is természetesen.
2011. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha letegeznek, akkor nyugodtan tegezz vissza, de Te inkább ne kezdeményezd a tegeződést. Egyoldalú tegezést (Te magázol, míg Téged tegeznek) soha ne fogadj el,a saját érdekedben!
2014. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!