Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkahelyen, irodában vesztek...

Munkahelyen, irodában vesztek fel papucsot odabent?

Figyelt kérdés
És mi általában a szokás egy irodában, milyet használtok? És zoknisan/harisnyásan vagy mezítláb veszitek fel?
2011. okt. 21. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Édesanyáéknál szokás, édesapáméknál nem (vagy is csak az idősebb nők körében). Én egyetemista vagyok, értelemszerűen ott nem, de ahol eddig diákmelóskodtam sem volt sehol szokás.


Szerintem abszolút munkahely függő. Inkább télen van ennek jelentősége vagy ha kényelmetlennek találja egy nő a magassarkút, de valamilyen okból kifolyólag még is fel kell húznia (napközben tárgyalása lesz stb.)

Anyuék inkább csak télen papucsoznak, mert bent fűtés van, meleg, kényelmetlen a bundás cipőkben ülni egész nap.

Amúgy egy sima visszafogott, egyszínű szobapapucs/gógypapucs és természetesen zokniban.

2011. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is munkahelyfüggő. Attól függ, mennyire engedékeny a főnök, hogyan alakítják ki a légkört a dolgozók stb.

Ha új helyre mész majd nézd vagy kérdezd meg az ott dolgozókat.

Véleményem szerint nyugodtan lehet papucsot felvenni odabentre. Találkoztam már hivatalos helyeken is emberekkel, akik papucsban voltak. Rajtuk ráadásul elegáns, "hivatalos" ruha is volt ( a papucs mellé). De így is teljesen elfogadhatóan nézett ki. Ráadásul nem tesz jót a lábnak sem egész nap cipőben lenni.


Én valami klumpaszerűséget tudnék javasolni. Vagy elől zárt papucsot. Ezt felveheted zoknival is.

Vagy ha esetleg elegáns szeretnél maradni akkor lehet venni bőrpapucsokat. Vannak tiszta feketében is, lapos talppal. De szerintem elég furcsán néz ki ilyesmit zoknival viselni. Viszont ha hideg van akkor a nejlonharisnya kevés.

2011. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :)


Szerintem is, ha bejön a hó meg a latyak, csak át kell venni odabent az utcai cipőt, mert az meg már hogy néz ki, hogy órákig csordogál a cipőmből a hólé a szőnyegre, parkettára.

2011. okt. 22. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az én irodámban jelenne meg valaki papucsban biztos elborulna az agyam. Továbbá egy elegáns nő nem hord zoknit munkahelyen. Volt már olyan, hogy hazaküldtem egy nőt átöltözni mert zokni volt rajta (mondjuk nem csak az volt a hiba az öltözékében hanem a nadrág is).
2011. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az a szokás, hogy a kolléganővel tartunk benti papucsot, s azt vesszük át az utcai cipő helyett.

Ez télen tényleg praktikus, de kinézetre (hacsak nem valami jó papucs) nem annyira esztétikus.

Én mostanában cipőben ülök bent (sportosabb, lapostalpú), de ha bejön a jóidő (tavasz) akkor nem tudom, hogy a magassarkúmban (pedig csak 6 cm) hogy fogom kibírni. Azért váltottam vagy szeretnék váltani, mert a többi kolléga (férfi) mind zárt cipőben közlekedik, s néha olyan hülyén érzem magam, hogy jönnek hozzánk nagy cégek vezetői ügyet intézni, s mi meg papucsban virítunk.


A cég nem szabja meg, hogy mit viseljünk a munkába. A kolléganőm például állandóan farmernadrágban jön.


Egyébként én télen - nyáron nejlon térdfixet hordok. Nekem úgy rémlik, hogy az etikett szerint a nőknél a harisnya még 40 fokos melegben is kötelező zárt cipővel.


Nyilván nem flotírzokniról van szó... vagy igen?

2012. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!