Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a bangladesi...

Mi a véleményetek a bangladesiekről? Mik a tapasztalataitok velük kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk itt magyaroknak nem sok tapasztalatunk lehet velük,de Svédországban nagyon sok a bangladeshi menekült.Más kultúrális és szociális közeg,nem könnyű a modern világhoz alkalmazkodniuk,de állítólag akarnak,szóval nem szemetelnek,nem zajonganak,nem graffittiznek,de nem is dolgoznak-mondjuk,nem is kényszerítik rá őket a svédek,adnak nekik lakást,segélyt,nyelvtanfolyamot,mindent.Jól elvannak.
2011. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére még nem találkoztam velük...
2011. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Finnországban élek a szomszéd család bangladesi. Nincs semmi gond, bár nekem fura, hogy a pasi csak férfiaknak köszön nőknek nem. Volt egy munkatársam is aki bangladesi, ő mindig kösöznt nekem és nagyon kedves volt.

Külsőre az indiakra hasonlítanak, a zenéjük is (hallgathatom minden szombat reggel..). Angolul beszélek velük, de kétlem, hogy az lenne az anyanyelvűk.

2011. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az angol az anyanyelvük, hanem a bengáli. Köszi a válaszokat.
2011. febr. 27. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Bangladesi férfi csak férfinek köszön? Banglades miniszterelnökNŐjének biztos köszönne, vagy az etikett megkövetelné a tanult embernek. (Sheikh Hasina Wazed) (Fiú gyermek azért nagyobb érték, azt nem vitatom)Szerintem nagyon kedvesek, segítőkészek, jobban szeretik az életet, mint a nyugati ember és boldogok. Angol és bengáli nyelven tanulok, nem vagyok cigány.(Gondolom az a hozzászóló aki szerencsére nem találkozott velük, rájuk gondolt. Cigányok ici-pici népcsoport volt Indiában). Skypon több bengáli ismerősön van. Az, hogy nem dolgoznak nem rájuk jellemző. A minimálbérük havi 5000 Ft-nak felel meg. Ott tényleg a szegénység miatt fordul elő a bűnözés. Itthon kevésbé egy szelet falatért, hanem inkább pl. egy aranyláncért folyik a harc. Rongyrázás nem ajánlatos az utcán. Ennek ellenére, aki nappal az utcán bajban van, ott a többiek segítik!! az illetőt. Itt Magyarországon meg simán végignézné a tömeg, ha valakit agyon csapnának, vagy kirabolnák. Kalkuttai(NY-Bengalia), vagy dhakai ember nem olyan primitív. Sok az írástudatlan és sok a tanult ember. Nagyok a különbségek. Jó szívűek, persze egy tömegben pl. egy nyugati, fehérbőrű szőke ember, pláne nő egyedül nagyobb veszélyben van.
2011. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!