Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátom édesapja meghalt. Az...

Barátom édesapja meghalt. Az én szüleimnek illik elmenni a temetésre, akkor is, ha nem ismerték?

Figyelt kérdés

A barátommal mindketten 20 évesek vagyunk. Tegnapelőtt az apukája szívrohamot kapott és nem tudtak segíteni rajta.


8 hónapja vagyunk együtt. Mindketten Budapesten tanulunk, de egyikünk családja sem ott él, hanem kb 300 km-re lakunk egymástól. Mi is ritkán megyünk egymáshoz, leginkább Pesten vagyunk együtt, a 8 hónap alatt talán négyszer találkoztam a szüleivel.

A szüleink még egyszer sem látták egymást.


Az egyértelmű, hogy én elmegyek a temetésre, de szerintetek az én szüleimnek is illik elmenni?


Köszi


2011. febr. 27. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem ebben az esetben elég az ha Te képviseled az egész családot
2011. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 emlya ***** válasza:
100%

Így van!!!!

És részvétem.

2011. febr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ha mondjuk mindenki pesti lenne, akkor szerintem illene, de ebben az esetben nem kell, nem várhatod el a szüleidtől, hogy 300 km-t autózzanak, vonatozzanak...
2011. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 napietus ***** válasza:
100%

mivel nagy a távolság, és nem is ismerték egymást, valamint nektek sem volt még eljegyzés sem, hogy valamiféle "rokoni" szál legyen köztük, így szerintem elég, ha Te elmész.


részvétem!

2011. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg küldjenek részvét táviratot, vagy készíttessenek egy csokrot szalaggal, és azt elviheted. Szerintem 8 hónap után egy gesztus már illik.
2011. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 napietus ***** válasza:
100%
utolsó, igazad van. rendelhettek közös koszorút, tehát nem csak a Te neved lenne rajta, hanem hogy pl "Kovács család".
2011. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a koszorú jó ötlet, és menj oda részvétet nyilvánítani a barátodhoz és az anyukájához az egész család nevében. Pl: Nagyon sajnálom ami történt, fogadja én és a szüleim részvétét!
2011. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked illik elmenni, a szüleidnek nem.

Ha esetleg feladnak egy részvéttáviratot, vagy általad küldenek egy koszorút, az szép dolog, de az se elvárás.

2011. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a barátom anyukája halt meg :/

Anyám csak 1x látta őt 5 percre, de nem kértük hogy jöjjön el.


Ne menjenek a szüleid. Tök fölösleges. Te viszont mindenképp legyél ott. Szegénykém. Nem lesz kellemes.

2011. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!