Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben is el kellene...

Ilyen esetben is el kellene mennem temetésre a barátommal, vagy mi lenne a teendő?

Figyelt kérdés

Előre mondom, ez csak feltételezés, mert fogalmam sincs ilyen helyzetben mi lenne helyén való, ebben szeretnék segítséget kérni. A lehurrogó és nem ideillő válaszok nem érdekelnek, a többieknek előre is köszi.

2,5 éve vagyunk együtt a barátommal, nem élünk együtt (én 18 lány, ő 22 fiú). Ha a barátom egyik barátjának meghalna anyukája/apukája/testvére (nem kívánok ilyesmit, félreértés ne essék!! csak mostanában állandóan halálhíreket hallok, és eszembe jutott ez a kérdés), és a barátom se ismerné azt a bizonyos személyt (aki meghal) és én sem, és én még ezt a havert sem ismerném (vagy csak úgy ismerném, hogy tudom ki ő, de nem nagyon beszéltünk még), akkor nekem illendő lenne elmenni erre a temetésre? A barátom azért menne el, hogy a haverja lássa, hogy rá számíthat, igaz hogy aki meghalt azt nem ismerte, de mégis ott van a haverjának segítségképpen. Elég bonyolultan fogalmaztam meg, de remélem azért kivehető a lényeg. Szóval ilyenkor mi a teendő? Nekem is el kéne mennem ilyen esetben? Hiszen ha úgy nézzük, a barátomhoz tartozom, hiszen már 2,5 éve együtt vagyunk, de az ő barátját és aki meghalt őket nem ismerem..

Vélemények? :)


2011. márc. 22. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha valami fontos dolgod lenne, pl suliban lennél a temetés idején, akkor szerintem nem várná el tőled senki, hogy ott legyél, de ha ráérsz, akkor elmehetnél.

én apum keresztanyukájának a temetésére nem tudtam elmenni (nem nagyon ismertem, de mégiscsak rokon), de nem tette senki szóvá, hogy miért nem voltam ott.

2011. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ha személy szerint téged is meghívnak, akkor igen, de amúgy nem hiszem. Személy szerint én nem örülnék, ha egy hozzám közelálló személy temetésén ""turisták"" is lennének.

Viszont azt pozitívan értékelném, ha ilyen helyzetben a barátom barátnőjétől kapnék egy részvétet kinyilvánító lapot, ilyesmit.

2011. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mi az, hogy "meghívnak"? sajnos sok temetésen voltam már, és mindenhol az hallottam, ahol sokan voltak, hogy de jó, hogy ennyien eljöttek, sokan szerették stb... szerintem nem gáz, ha olyan is ott van, aki személyesen nem ismeri a halottat, de a gyászolókat igen.

ha ilyen helyzetbe kerülsz (ne adj isten) akkor illik koszorút csináltatni, nem kell egyénileg, de pl akkor pár haver csináltasson egy nagyobbat.

2011. márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan egy papír alapú meghívóra gondolok, aminek a szélén giccses virágok vannak és cikornyás betűkkel tudatja, hogy mikor és hol lesz a temetés, hanem például egy telefonhívásra. Vagy egy Facebook eseményre.
2011. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) De nem szeretném, hogy bárki elveszítse a közeli hozzátartozóját, úgyhogy remélem nem kell mennem még sokáig temetésre.
2011. márc. 22. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:
2,5 éve együtt vagytok, ennyi idő után a "köztudatban" már összetartoztok, tehát, ha tudsz menj el. Szerintem ez helyénvaló.
2011. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!