Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miert "illik" olyan rokonokat...

Miert "illik" olyan rokonokat meghivni nagyobb esemenyre, akikkel egyebkent az ember nem tartja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Pl. eskuvore meghivni egy olyan masodunokatestvert, akit osszesen 2-szer lattal es csak azert "kell" meghivni, mert o is meghivott anno es azt mondjak az idosebb rokonok, hogy a meghivast vissza kell adni. Viszont szerintem arra szamitanak csupan, hogy majd a naszajandekot viszonozza a rokon. Nem kenyelmetlen ez a meghivottnak is? Hisz nem is ismeri az "unnepeltet" es nem is tudnak mirol beszelgetni.
2011. márc. 18. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is ez nagy képmutatás, de ha meg valakit nem hívnál meg akkor meg nagy családi sértődések is lehetnek. engem nem igazán érdekel az én esküvőmön nem lesznek rokonok csak a szűk család és barátok :)
2011. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is eléggé rossz ötlet ez mindenki részére. Pl. a karácsony is pont arról szól, hogy a szeretteiddel ünnepelj. Azokkal, akiket tényleg szeretsz. Szerintem elég gonosz dolog végiglátogatni a rokonságot, és eljátszani, hogy jaj, de szeretlek. A hazug szeretet csúnya dolog.
2011. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az en eskuvomre eleg sok olyan embert meghivtak a szuleim, akiket en nem hivtam volna meg. Csak azert, mert oket is meghivtak vagy azert, mert rokonok es mit szolnak. Gonosznak nem mondanam oket, csak nagyon meg akarnak felelni mindenkinek es nem veszik eszre, hogy tulteljesitenek.
2011. márc. 18. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert régen még valóban tartották az emberek a kapcsolatot ezekkel a rokonokkal, így természetes volt, hogy meghívják őket. Aztán idővel a kapcsolattartás megszűnt, ez a meghívósdi meg maradt.

Mondjuk nálunk pont fordítva van, tartjuk a kapcsolatot a másodunokatestvérekkel, viszont mivel azon a szinten már durván nagy a család, mindenki megérti, hogy csak az unokatestvérekig hívjuk megy egymást a lagzira. Már aki tart... azt hiszem, szerencsés vagyok, hogy nálunk még van összetartás, de nincsenek hazug ünnepek...

2011. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont emiatt nem hívtam meg se a másod unokatestvéremék, se a nagyon távoli, életemben párszor látott rokonaim.


Bár az is érdekes, hogy anno a te másodunokatesód miért hívott meg?

Ízlések és pofonok...


Mi szűk, meghitt esküvőt szerettünk volna olyanokkal, akik jól ismernek.

Voltunk 25-en és nagyon jó volt.


Tavaly pedig unokaöcsémék esküvője volt, ott a menyasszony még a régi iskolatársait is meghívta, majdnem 100-an voltunk, na az valóban arról szólt, hogy minél nagyobb, színesebb esküvő legyen vőfélyes, menyecsketánccal, hajnali töltött káposztával.

Őszintén?

Nekem a miénk jobban tetszett, az ilyen nagy lagzik nekem személytelenebbek.


Dönts szíved szerint, ez nem az idős rokonok nagy napja hanem a tiéd.

Ők nem sokára meghalnak, te viszont még hosszú évekig szeretnél boldogan visszaemlékezni erre a csodás napra, szervezzétek hát úgy, ahogy neked és párodnak a legjobb!


És ha eljön a nagy nap élvezd ki minden percét, nem is hinnéd milyen hamar elröppen aznap az idő.

2011. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Mellesleg én fel lennék háborodva, ha a szüleim a tudtom nélkül hívogatnának meg embereket.

Ez csakis a te és a párod dolga, max. segíthetnek ha megkéritek rá őket, de nem szólhatnak bele és nem dönthetnek helyettetek!

Állj a sarkadra!

2011. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem a tudtunk nelkul hivogattak embereket, hanem azt mondtak, hogy ok meghivjak oket, mert igy ok nem akarnak szegyenben maradni es azt szeretnek, ha jol erezne magat mindenki. A szuleim nagyon kitettek magukert, nem a penzert csinaltak. Nagyon segitokeszek es probalnak is ezekkel az emberekkel a kapcsolatot tartani, csakhogy a rokonsag tobbi resze az, aki csak akkor megy hozzajuk, amikor kell valami nekik (foleg apuhoz munka ugyben). En pont azt erzem cikinek, hogy ezek az emberek, akiket ok meghivtak, nem is foglalkoznak veluk, hanem a szuleim tul jok hozzajuk. Pl. egyik "baratjuk" is, akit szinten meghivtak es en nem is ismertem, csak akkor all meg beszelni veluk, amikor o akar toluk valamit, de ha mondom nekik, hogy ilyen emberrel nem szabad leallni foglalkozni, akkor azt mondjak, hogy kihez szoljanak akkor. Hat abban igazuk van, hogy sajnos mar majdnem minden ember ilyen...


Nekem mar meg volt az eskuvom. Kb. 90-en voltunk. Ebbol kb. 20 embert meg sosem lattam. :S Szerintem a tavoli rokonok anno anyuekat azert hivtak meg, mert ok is ugy gondoltak, hogy ezt illik tenni. Nem engem hivtak meg, hanem a szuleimet, mert en akkor meg pici voltam. Nem tudom, hogy van-e dontesi joguk, hisz egyebkent a szuleim fizettek az egesz eskuvot. Nem is engedtek volna, hogy mi fizessunk bele.

2011. márc. 18. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!