Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek ha nem...

Hogyan köszönjek ha nem vagyok biztos a korában? Ti hogy szoktatok?

Figyelt kérdés

Például bementem egy boltba ahol egy fiatalos nő volt, kb 30nak tippeltem elsőre, így "sziával" köszöntem. Mikor fizettem jobban megnéztem és rájöttem hogy szerintem már túl van a 40-en is, csak fiatalos...

Én 25 vagyok, mostanság nem tudom már kinek hogy kellene köszönnöm. A postást meg 50 körülinek néztem, tényleg olyan és "csókolomoztam" sokszor, később közölte hogy egyidősek vagyunk...elég kínos volt.


2011. márc. 20. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mosolyogsz és: "Szép jó napot kívánok!" Nem merev és nem fognak udvariatlan suhancnak elkönyvelni.
2011. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

16:46

Az se mindig jó. Én is olyan 25-26 éves lehettem, mikor két pasinak jónapot-tal köszöntem, mert olyan negyvenesnek néztem őket.

Erre az egyik elröhögte magát, olyan furin rám nézett, mint egy hülyére, aztán visszakérdezett olyan gúnyosan: "Jónapot?" Aztán odaszólt a másik pasinak: "Te, ez hülye."


Nekem meg nagyon ciki volt, nem is tudtam, mit mondjak.

Szóval sokszor nehéz eltalálni.

2011. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bizonyára nem jártál tánciskolába. Ott megtanítottak volna.
2011. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az gáz, ha a postást ha férfi volt lecsóklomoztad. Ne csóklomozzál már egyáltalán senkit!

Ha ismeretlent fiatalabbnak nézel és lesziázod, az nem olyan nagy baj, megbocsátható, honnan is tudhatnád, örülhet is inkább neki!

2011. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Második válaszoló: inkább a pasasok voltak bunkók. Alapvető udvariasság, hogy utcán/boltban stb, magázunk és csak kérésre tegeződünk.
2011. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mondom én, hogy ki kell dobni a fenébe a magázást úgy, ahogy van.


Mást nemigen tudsz csinálni, mint hogy igyekszel a lehető legjobban felbecsülni a korát. Ha idősebb, mint amilyennek saccolod, akkor talán még hízeleg is neki, hogy fiatalabbnak nézed, szóval ilyenkor talán kevésbé gond, ha Sziázol. Ha meg fiatalabb, akkor talán kevésbé veszi zokon a Jó napotot és hasonlókat.

2011. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát én 24 éves vagyok, és nem nagyon szeretem, ha nőként, amikor belépek egy ruhaboltba, egyből letegeznek... nyilván más a helyzet például a helyi cukrászdában, ahol már ezer éve ismerem az alkalmazottakat.
2011. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A fenébe is, mától tegezek mindenkit, aki nem tűnik idősnek, legfeljebb majd szól akinek nem tetszik. Végülis honnan tudhatnám ki mennyi idős? Örüljenek hogy fiatalnak nézem őket:D


17:29

Mármint te azt szereted ha magáznak? 24 évesen? Ez furcsa, hiszen még nagyon fiatal vagy. Nekem rosszul esik mikor magáznak...bárhol is.

2011. márc. 20. 20:59
 9/17 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, és én sem szeretem, ha kapásból mindenhol letegeznek. Nem haragszom érte, de udvariasabbnak találom a Jó napot kívánok! formát.

Sőt, az is jólesik, ha idősebb bácsik Kezét csókolom-mal köszönnek. Nem tudom, számomra valahogy jó érzés és megtiszteltetés, komoly nőnek érzem magam tőle.


Ennek ellenére ismerősökkel szeretek hamar letegeződni, mert a közvetlen kapcsolatokban könnyebb és barátságosabb a tegezést használni (persze csak akkor, ha nincs túl nagy kor- vagy rangbeli különbség.)

2011. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 24 éves csajszi vagyok... gyógyszertárban (ahol dolgozok) se úgy köszönök a betegnek, hogy "szia/csókolom!" hanem magázok, azaz (mosolyogva) "szép jó napot kívánok". Nem kor kérdése, hanem tiszteleté...amit tartozunk megadni a másiknak. Azt meg majd a másik fél eldönti, hogy "ejj, no ne magázzon, nyugodtan tegeződjünk!". Továbbra is fenntartom az álláspontot, hogy felkérés nélkül vadidegent letegezni udvariatlanság. Olyan, mintha invitálás nélkül belemászna az ember a másik intim szférájába, ha úgy tetszik...:)
2011. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!