Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós és öngyilkos ember?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát mert mindenki egyre feszültebb..Én mindig pozitivan gondolkoztam és boldog voltam, és örültem mindannak ami megadatott legalább.De becsület szavamra, hogy mostanában annyira feszült vagyok, meg mintha aggódnék egyfolytában valamiért, semmi kedvem semmihez, és ha csak a jövőre gondolok akkor már sirnom is kell!!!

Szóval sok mindnekinek nem kellene szomorkodnia, de rengetegen nem tehetnek arról, hogy az állapotuk megköveteli ezt.

2010. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Kilátástalanság,pénzhiány,boldogtalanság...semmit se lehet tervezni,mintg mondjuk 20-30 évvel ezelőtt,akor még volt munka,bár soppingolni nem igazán tudtál, de ami kellett,azt megvetted,nyaralni is elmehettél,fix állásod volt,lakás stb.ma meg..friss diplomásoknak nincs állása,40 fölött nuku állás,ha van munkád, a pénz semmire se elég,minden drága,aqz emberek önzőek lettek,közömbösek,senkit se érdekel a másik nyomora,mindenki a saját gesztenyéjét kapirgálja,letojja, mi van a másikkal,mindenki türelmetlen...nah lehetne még sorolni az okokat,plussz az elvárások, a megfelelési kényszer minden korosztályban..lassan már egy cseppnyi boldogságnak se lehet örülni, mert utána menetrendszerűen beüt a "krach"..
2010. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

teljesen megváltozott a társadalom, a fiatalok állandóan buliznak, erkölcsük nincs, isznak stb, persze van kivétel, de egy olyan fiatalnak aki pl szeret olvasni, vagy épp nem egy alkoholista, sokkal nehezebb boldogulnia, és beilleszkednie.

Köztük nekem is, gyakorlatilag mindenhonnan kinéznek, beszólnak h egy szórakozó helyen miért nem iszok, kikapcsolódni lehetetlen, mert egy helyen sem tudom magam jól érezni, kevés a visszahúzódóbb ember...

ezenkívül ott van, h diplomával sem biztos h lesz munkám, párkapcsolati téren a pasik java része máshogy gondolkodik a kapcsolatról mint én, félrelépnek stb, úgy érzem magam néha mint vmi UFO. engem ezek tesznek depresszióssá, ez a magatehetetlenség, úgy érzem magam mintha defektes lennék.

2010. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó válaszadó:szívemből szóltál!Plusz sokaknál erre jönnek a komoly családi problémák...


Üdv:Egy öngyilkossági kísérlet után depresszióval és generalizált szorongással kezelt pályakezdő 25/L

2010. aug. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek a 12:59-es, és 13:08-as válaszadókkal. Nagyon rossz irányba halad a mai társadalom, a morál, és ehhez nem kell hiperérzékenynek lenni, hogy ezt már ne vegye be ember gyomra.

Egyre többen érzik, hogy nem tudják megállni a helyüket ebben a mai világban. Engem legfőképp ez a neoliberális szemlélet zavar, ahol senki nincs tekintettel a másikra, mindenki csak tapossa egymást, hisz "verseny" van. Előre tartok a munkaerőpiacon a könyöklő, gátlástalan emberektől, ugyanakkor most a főiskolán is el vagyok hűlve mennyi nemtörődöm, gerinctelen, megbízhatatlan, semmirekellő fogja alkotni a jövő "értelmiségét".

2010. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Értelmes gyerek vagyok, 18 éves, és rühellem megnézni, hogy hol tart a korosztályom. A lányok meg általánosítanak (igazuk is van), hogy a 18 éves fiúk éretlenek, csak azok szívják ezzel meg, akik olyanok, mint én.
2010. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mert már annyra rossz helyzetben vannak hogy A legegyszerűbb feladni
2010. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!