Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a "szokás" ballagáskor?

Mi a "szokás" ballagáskor?

Figyelt kérdés

Elég hülye kérdés és helyzet a következő: nemsokára barátom ballagása következik, és még nem voltam ilyen ballagáson. Szóval az lenne a kérdés, hogy a csokrot mikor kell odaadni ? és a többi ajándékot? mit szoktak ilyenkor ajándékozni ?

rövidebben: hogy zajlik ez az egész ?

Köszönöm az értelmes válaszokat :)


2011. márc. 29. 17:32
 1/8 Scream85 ***** válasza:

Használd a szemed és az eszed :D

Amikor látod hogy mindenkihez mennek oda a családtagok,stb akkor te is odamész és átadod a csokrot. Az ajándékot meg sztem majd ha hazaértetek. Nem bonyolult :D

2011. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmest választ, de arra lennék kíváncsi, hogy az én szemszögemből, mi a teendő egy ilyen ünnepségen. 15/L
2011. márc. 29. 17:38
 3/8 A kérdező kommentje:
-t. 2. válaszolónak köszi szépen :) elvégre tényleg nem bonyolult, de akkoris izgulok. :)
2011. márc. 29. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy szokott lenni, hogy amikor a ballagásnak meg a beszédeknek meg stb-nek vége, akkor minden osztály felmegy a saját osztályába, a szülők pedig akkor adják oda a virágokat, fent az osztályban. Ez szerintem nagyon hülye megoldás egyébként, mert mindig tömegnyomor van..

De barátom ballagásán meg úgy volt, hogy amikor ballagták körbe az iskolát, akkor közben odaadtuk a virágokat.

Az ajándékot pedig a ballagási kaján, amit a család csinál, azon szokták adni. Ha nem csinálnak kaját, akkor ballagás után valamikor, de azt majd csak ha már hazaértetek - legalábbis szerintem.

2011. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) azt elfelejtettem, hogy középiskolai ballagásról van szó, vagy ugyan úgy zajlik mint az általánoban ?
2011. márc. 29. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a ballagás utáni bulira nem vagy hivatalos, akkor az ajándék is "jelképes" szokott lenni, amit szintén a csokorral együtt szoktak átadni. Pl. könyv, CD, hasonló.

Ha a bulira is meghívtak, akkor az ajándékot odaviszed, de nem biztos, hogy könyvvel, vagy CD-vel "megúszod".

2011. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

17:40-es vagyok

Én középiskolai ballagásra gondoltam, de nincs mindenhol ugyanúgy, mint általánosban, iskolától függő, hogy az osztályban, vagy menetelés közben adják oda a virágot, vagy valaki bemondja, hogy na most lehet átadni a virágot meg fényképezni, stb.

2011. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2011. ápr. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!