Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszöntök? Csak nekem...

Hogyan köszöntök? Csak nekem van bajom a magyar köszönések kínálatával?

Figyelt kérdés

Mit lehet köszönni a jó napoton kívül? Engem annyira zavar, hogy nincs más, csak ez. Ha üzletben, postán, akárhol vadidegennek köszönöm, az még oké.

Viszont amikor olyannak kell köszönnöm, akivel beszélőviszonyban vagyok, nem is túl idős (főleg nőknél), akkor olyan hülyén hangzik a jó napot. (A csókolom meg még jobban, persze, azt nem is használom, csak idős néniknek köszönök úgy)


2011. ápr. 13. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletem, örvendek, üdvözlöm.
2011. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az "Üdvözlöm" köszönést használom néha.
2011. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Oké, ezek is jók, de szerintem nem lányoknak valók.

Lány vagyok, nem írtam :)

Pl. egy volt tanáromnak, aki 30-40 éves nő és négy éven keresztül tanított, szerintem egyik felsorolt sem túl jó... De a jó napot szintén nem.

(Az már lehet, hogy tényleg az én baromságom, hogy a jó reggelttel nincs bajom, az jól hangzik, a jó napot viszont nem...)

2011. ápr. 13. 15:35
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, ezek ugyanannak a még hivatalosabb, karótnyelt változatati.
2011. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A üdvözlöm szerintem eléggé távolságtartó. Ezek jók bizonyos szituációkban, de ha valakivel jóban vagy, csak magázódtok, lehet, hogy már nem az igazi...
2011. ápr. 13. 15:36
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Lehet ezeket ragozni, csak azért írtam azt a hármat mert az a teljes alakjuk.

Pl az "üdv" az nem olyan távolságtartó.


Jó napot helyett lehet még a "szép napot" is, kicsivel jobban hangzik. Kevesen még úgy is szoktak köszönni, hogy jó napot kívánok helyett csak "kivánok!". Csak férfinak ne köszönj így ;)

2011. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

én úgy szoktam köszönni, hogy "Szép napot"


21/L

2011. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy Szebb napot! vagy Jobb napot!
2011. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


hozzád hasonlóan nekem is a "jó napot" a legellenszenvesebb köszönés, a "jó reggelt" vagy akár a "jó estét" már majdhogynem tetszik. :)

Én úgy szoktam kissé feloldani, ha az adott helyzetben a "jó napot" a leghelyénvalóbb, hogy utána jöjjön valamilyen megszólítás. Pl. "jó napot tanárnő". Nekem ez valahogy már természetesebbnek tűnik, mert a hangsúly átkerül a köszönésről a megszólításra.

2011. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"kívánok"... ez jó, majd figyelek rá, h ne köszönjek így férfiaknak (kivétel, ha...:)


utolsó: igazad van, így már szerintem is jobban hangzik. eleve szerintem nem lehet szépen kimondani azt, hogy "jónapot", mert összefolyik. Ha meg próbálom, h ne folyjon össze, akkor meg a JÓ-n lesz a hangsúly és tiszta parasztosan hangzik.


a szép napot mondjuk aranyos, de nem minden helyzetben tudom elképzelni.

a szebb napot kissé lehangolóan hangzik (ha valaki ezt köszönné nekem az jutna eszembe, h rossz napja van)

2011. ápr. 13. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!