Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszöntök? Csak nekem...

Hogyan köszöntök? Csak nekem van bajom a magyar köszönések kínálatával?

Figyelt kérdés

Mit lehet köszönni a jó napoton kívül? Engem annyira zavar, hogy nincs más, csak ez. Ha üzletben, postán, akárhol vadidegennek köszönöm, az még oké.

Viszont amikor olyannak kell köszönnöm, akivel beszélőviszonyban vagyok, nem is túl idős (főleg nőknél), akkor olyan hülyén hangzik a jó napot. (A csókolom meg még jobban, persze, azt nem is használom, csak idős néniknek köszönök úgy)


2011. ápr. 13. 15:17
1 2
 11/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
74%

A szép napot! szerintem aranyos, főleg ha őszinte kedvességgel mondják.


A Kívánok! szerintem megosztó, van akit nem zavar, de pl. ismertem olyat akit ez irritált és állandóan visszakérdezett, hogy "Na és mit? Jó napot vagy hígfosást?"

2011. ápr. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsük el, hogy a "Jó napot!" forma nem éppen jó. Ha végig kimondod, hogy "Jó napot kívánok", sokkal szebben hangzik.
2011. ápr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, hogy a "jó napot kívánok" sokkal szebb, viszont még hivatalosabb.


de amúgy tényleg sokszor az is probléma, hogy nem tudhatod, a másik mit vár el.

pl. a mamám nem örül neki, ha egy fiatal lány jó napotot köszön neki, a csókolomot várja el. Az épületben ahol lakom kezdetben csókolommal köszöntem az egyik idős néninek, ő meg mindig nagyon kimérten "jó napot kívánok"-kal válaszolt, azóta én is úgy köszönök neki, lehet, hogy sértőnek érezte a csókolomot.

ki tudja, hogy van ez...


egy régi tanárom meg kikérte magának, hogy ne mondjuk neki, hogy "maga", hanem csak azt, hogy ön, mert a maga az illetlen. és azért ez is személyfüggő, hogy ki minek érzi

mondjuk ez már más téma...

2011. ápr. 14. 12:33
 14/19 anonim ***** válasza:
Valójában mindegyik köszönésből kimarad a "kívánok" szó. Ha valakit tisztelettel akarok köszönteni, akkor így köszönök: Jó napot kívánok! Jó reggelt kívánok! stb..
2011. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Jó napot kívánok! Tisztelettudó. Csókolom közeli ismerősnek. Adjon isten! Vidéken. Helló, én kimondottan utálom mivel semleges lekezelő. Szebb jövőt! Magyaroknak. Kitartás, éljen Szálasi... :D
2015. okt. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Ruhaipari szakértő válasza:
1950-ben szül. nő vagyok. Az iskolában úgy tanultam, hogy: Jó napot kívánok! és a napszakoknak megfelelő testvérei. Ma is ezeket tartom - jobb híján - a legmegfelelőbbnek. Az email-ezés korszakában éjjel írt leveleimben Szép hajnalt kezdtem kívánni, miközben kiderült, hogy a fiatalok kb. azóta parancsszerűen "Szép napot!" kívánnak, amit elfogadok a kívánok szó nélkül is, mert valóban nincs rendben a köszönésünk. :-( A "kezétcsókolom" már nagyon elévült, a csonkított változata, a "kézcsókom", ráadásul bunkó is. A "csókolom"-ot - a valós értelme alapján - nagyon gusztustalannak tartom, és felér egy zaklatással. Ez utóbbit az iskolázatlan homlokzatjavító munkások vezették be. A magas állványokról sokféle disznóság jutott el ezzel a kívánsággal együtt, a járdán tehetetlenül haladó nők fülébe. :-( Elfogadható még, de semmitmondó köszönéspótló szó az "Üdvözlöm", ha hirtelen nem tudjuk, hogy mit köszönjünk. Nyugodalmas jó-éjszakát kívánok minden érdeklődőnek. :-)
2019. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Ruhaipari szakértő válasza:

Kiegészítem.

Szerintem a kialakult sokféle köszönés már természetesnek kínálja a saját megfogalmazásokat.

Bárkinek kívánhatunk bármi jót, ha szívből kívánjuk, és mosolyogva tesszük.

Amikre FIGYELNI kell:

Ha egy üdvözlêst lerövidítünk, akkor már idősebbeknek, köztiszteletben élőknek nem illő, csak a haveroknak, meg nálunk fiatalabbaknak.

Ha NŐ KÖSZÖN FÉRFINAK, akkor bizony jobban meg kell gondolni, hogy mit kívánunk.

Megjegyzés: a "CSÓKOLOM" SZÓ NEM KÖSZÖNÉS, soha, sehol nem tanították köszönésképpen, és nem is fogják. Köszönésnek szánva TISZTELETLEN, KULTÚRAHIÁNYOS, TARTALMA GUSZTUSTALAN, senkinek nem ajánlom.

2020. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 xpvadasz válasza:

Tiszteletem!

Annyit fűznék hozzá, hogy az "Adjon Isten! " köszönést már falun sem nagyon használjuk. Ha falubeli köszön így akkor természetesen semmi probléma ezzel, de ha a városból jön valaki és így köszön azt van aki lenézésnek veszi.


A Csókolom még ma is elvárt köszönési forma Fejér megyében is.

2021. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Éljen soká' Orbán Viktor!
2021. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!