Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy vélekedtek a hajléktalano...

Hogy vélekedtek a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
Önhibájukon kívül lecsúszott emberekről van szó, vagy mosdatlan alkoholista férgekről?
2009. márc. 2. 19:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem:


Bár lehet könnyen beszélek, mert van hol lakom és van elfoglaltságom, de úgy gondolom akkor sem csinálnám másképp, mint ahogyan most fogom leírni, hogy mit csinálnék.

Fogalmam sincs milyen módon tudnék 0-ra lecsúszni, de tegyük fel hogy sikerül, és nincsenek rokonok akik tudnának segíteni. Tegyük fel hogy hajléktalan vagyok, büdös, rossz kinézetű, utcán élő.


Előszöris: elmennék dolgozni. Újságkihordásea bárkit felvesznek, tehát itt kezdeném. Mível hajléktalanként úgysincs más dolgom, egész nap hordanám az újságot, és közben keresnék más munkát is. Példáúl takarítani, egy olyan mocskos helyet keresnék, ahova felvennének engem takarítónak, annak ellenére, hogy hajléktalan vagyok, ilyen pl: pályaudvar wc-k és hasonlók. A pénzt amit keresek gondosan gyüjtögetném. Szép lassan vennék magamnak új normális ruhát, és megtalálnám a módját hogy fürdeni is tudjak (ha más nem, meleg időszakban tóban, folyóban fürdenék).

Rezsire albira úgysem kell költeni, csak ételre, akkor könnyen tudnék spórolni.

Szép lassan kikaparnám magam a szarból, mondjuk vállalnék egy olyan munkát ahol már ott is alhatnék valahol egy kis vacakban, gondolok itt pl vakok intézete vagy fogyatékosok intézete, ahol ápolni, takarítani, tisztába kell rakni az embereket, stb.

Innentől kezdve mondhatni megoldódott a problémám. Amint találok egy állandó állást (akár ez az utóbbi is maradhatna) már lenne annyi pénzem hogy kitudjak bérelni egy kis rossz lakást vagy hasonló.


Úgyhogy úgy gondolom: önhibáján kívül lecsúszhat az ember de csak a saját hibája ha nem tud onnan kimászni!

2009. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Én ismerek olyat, aki volt hajléktalan, és véres verejtékkel küzdötte fel magát, ma már van kertes háza kocsija stb. Ezek után nem becsülöm túl sokra az olyan hajléktalanokat, akik naphosszat a tablettás borukat iszogatják, és sajnáltatják magukat, hiszen, mint a fenti példa is mutatja fel lehetne kapaszkodni, mégha nehezen is.
2009. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval. Nem is írok többet, mert minden lényegeset elmondott.
2009. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

En is osztozom az elso hozzaszolo velemenyevel!

O mindent leirt! :D

2009. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Sok hajléktalan van akikkel úgy kicseszett az élet vagy más emberek, hogy nincs már lelkiereje küzdeni azért hogy kikerüljön ebből. Őket sajnálom...

De akik a saját kapzsiságuk/hülyeségük miatt kerültek ilyen helyzetbe azok azt hiszem meg is érdemlik.

2009. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Engem kifejezetten zavarnak.Főleg az,ha odajönnek hozzám buszjegyre,neg egyéb kitalált dolgokra pénzt kérni,közben csöpög a nyál a szájukból,bűzlenek...fúj.Egy 20 éves lánytól tudnak kérni,bezzeg egy férfihez merszük se lenne odamenni...Szánalmasak szerintem.Tényleg vannak szerencsétlenek,akik hajléktalanok lesznek,de aki igazán akarja,az megoldja.Szerintem.

Ha kicsit kemény voltam,ez van,de én csak őszinte véleményt írtam.


Bár mondjuk már az is eszembe jutott,hogy ha már eleve mocskosak,büdösek,ki adna nekik munkát?Szóval nem hinném,hogy találnának...Ez ellentmondásban van azzal,amit írtam,de mondjuk ez is elgondolkoztató.

2009. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sokan jelentkeznek közmunkára,ahol nem lenne gond pl szemétszedés,ha valakinek ócska ruhái vannak,nincs lehetősége fürdeni,mint a hajléktalanoknak.Egyszerűen nehéz anyagi helyzetben lévő emberek is rákéynszerülnek erre,és értelemszerűen őket alkalmazzák előbb.Szerintem nem lehet ilyen egyszerű visszaküzdeni magát valakinek a semmiből,mocskosan,büdösen mint az első irta.Meg hát az elkeseredettség,hogy valaki évekig próbálkozik,és nem kap semmiylen munkát,semmilyen kiugrója nincsen.Akiket mi látunk már jópár éve kint élnek az aluljáróban,feladták.Mi erre átlalában azt gondoljuk "na a mocskos csövesnek büdös a munka,meg is érdemli".Ez elég primitiv felfogás,ha valaki 2-5-10 éve nem jut előrébb,pedig szeretne,senki nem akar hajléktalan maradni ,szerintem érthető ha feladja.A gond ott kezdődik szerintem,hogy az államnak érdeke lenne,hogy minnél kevesebb hajléktalan legyen az utcán,mégsem segitenek nekik ételosztáson kivül szinte semmit.Ez meg ugye nem szünteti meg a problémát.
2009. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
nagyon benne vagyok a témában,mert a volt barátom hajléktalan immáron 5 éve.A segélyt 3-4 nap alatt elissza!!! ruhát kap a máltaitól,ingyen lakik a hajléktalanszállón,ahol bíztosított az étkezés,mosodában ingyen mosnak rájuk.yan tv,kártyáznak,stb.szóval nem is akar mást,még szociális lakást sem.
2009. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Nem hiszem hogy mindenki utálja a hajléktalanokat

Bárki bármit mond 1 a lényeg

NE ADD FELL

EBBEN A VILÁGBAN MINDENÉRT KŰZDENI KELL ÉS ITT MÁR NINCS VESZTENI VALÓD

2009. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Srapnel ***** válasza:
92%

Az első válaszoló:


Szép elmélet, de azért ez kb. olyan, mint egy átlagembernek milliomossá válni. Hiszen nem kell más, csak egy milliót összespórolni, egy jó üzletet alapítani, aztán dől a lé. Azért ez nem olyan egyszerű.


Meg aztán az évek során eléggé leromlik az egészség. Nem biztos, hogy a wc-sikálást olyan jól el tudnád végezni 10-15 nyavajával a testeden.


Azért ez sajnos olyan, hogy van egy pont, ahonnan gyakorlatilag nagyon nehéz visszafordulni. Nagy ritkán sikerül 1-2 embernek, de az kb. olyan, mint a nem hajléktalanoknál a multimilliomos. Mindenki nem lehet az és nem születhet olyan testi/lelki adottságokkal. Gauss-görbe, tudod...

2009. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!