Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a vallásokról, amelyeknek fontos részét képezi a mágia és a jóslás?

Figyelt kérdés
pl.: wicca, druidizmus, sátánizmus
2011. máj. 14. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden vallásnak fontos részét képezi a varázslás. Max nem vallja be vagy eljátsza "az én mágiám (elnézést csodáim) szentebb mint a tiéd" játékot. :/ Ezek után a kérdés: "Mi a véleményed a vallásokról?" ;)
2011. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a véleményem hogy mint a pogányság része elvetendő mert az embernek nincs szüksége az ördögöktől szerzett tudásra. Amúgy Krisztus és az utána jövő keresztény nemzedékek csodái és próféciái magasan felül múlják a pogányok színvonalát...
2011. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Erről Blaise Pascal gondolata jut eszembe:

"Ha látom az ember vakságát és nyomorúságát, és elnézem ezt az egész néma világmindenséget s a mindenség e zugában magára hagyott, sötétben tévelygô embert, akinek sejtelme sincsen róla, ki tette ide, miért van itt, mivé lesz halálában, és képtelen bármit is tudni, olyan rémület

vesz rajtam erôt, mint akit álmában félelmetes, puszta szigetre tettek ki, s aztán, mikor felébred, fogalma sincsen róla, hol van, de nincs módja többé onnan elmenekülnie. És mindezt látva elcsodálkozom, hogyan

lehetséges, hogy mégsem esik kétségbe e nyomorúságos helyzete miatt. Mellettem másokat, hozzám hasonlókat látok: megkérdem tôlük, vajon ôk többet tudnak-e nálam, de azt felelik, hogy nem; és lám, mégis e tévelygô szerencsétleneknek elég volt megpillantaniuk maguk körül egy-két szemgyönyörködtetô dolgot, s máris szívvel-lélekkel átadták magukat nekik. Én azonban nem tudtam rabjukká válni, hanem arra gondoltam, mennyivel nagyobb a valószínűsége annak, hogy nemcsak az van, amit

látok, és kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban.


Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket.

Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ô próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."

(Gondolatok 693 töredék)


Üdv. Péter

2011. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A sátán szolgái azt hiszik hogy kapnak majd valamit a sátántól a túlvilágon. Végülis kapnak majd,könyörtelenséget max.
2011. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden vallásban jelen van a mágia,még a keresztényben is,mert amikor közösen,vagy egyénenként imádkoznak,akkor mágiát alkalmaznak.itt az a nagy kérdés,hogy az a bizonyos mágia amit alkalmaznak egy adott vallásban,milyen forrásból ered,milyen szándékból? mert mindennel vissza lehet élni,tudatosság nélkül csinálni,ki lehet forgatni,és a ezeknek a dolgoknak következményei vannak az egyénre nézve.Nem büntetés,hanem következmény.
2011. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a kérdéssel az a gond, hogy - már bocsánat - az emberek többsége itt túlságosan tudatlan ahhoz, hogy felfogja egyáltalán a "mágia" szó jelentését, vagy a jóslás szerepét a vallásokban. A média, a divat, a tinik hülyesége meg csak ront a helyzeten, és mint tudjuk, az emberek könnyen befolyásolhatóak.


A fentebbi válaszokból is leszűrhető, hogy mindenki azt hiszi, hogy az úgynevezett újpogány vallású emberek valami Harry Potter-féle bűbájokban, alakváltoztatásban, szerelmi mágiában meg hasonlókban hisznek - nos, ez nem így van. Mondom mindezt azért, mert egyrészt magam is wicca vagyok, másrészt tíz évig készültem valláskutatónak, tehát van némi tudásanyagom ebben a témakörben.


Igazából ezekben a vallásokban senki (max. a divatvallásos ostobák) nem úgy gondol a mágiára, mint valami természetfeletti humbugra.

Hadd adjak meg egy fogalmat: "a mágia a természet titkos erőinek fölhasználása az események befolyásolása céljából"

Ezt csinálták az ősemberek, akik nagyobbra rajzolták magukat a barlang falán, mint az állatokat, ezt csinálták a középkori vajákosasszonyok (furcsa, egykor a gyógynövények használata is mágiának számított), sőt ezt csinálja minden ember, aki imádkozik - valamilyen változást akar létrehozni egy célért.

A mágia egyszerű szimbólum, az a szerepe, hogy bevonzzunk adott dolgokat, vizualizáljuk őket, megerősítsük az elhatározásainkat. A mágikus szertartások épp olyanok, mint a kereszténységben pl. egy keresztelés vagy mise.


A jóslással megint az a helyzet, hogy a sok buta ember a televíziós műsorok alapján ítéli meg ezt a dolgot, holott az messze áll a valóságtól. Sokan azt hiszik, hogy a boszorkányság egyenlő a wiccával, hogy a druidák mindenre pontos választ követelnek... a sátánizmusra meg semmit nem is mondok, mert az nem számít igazi vallásnak.

DE! A jövő nem létezik, tehát nem lehet megmondani a biztos végkifejletet és a vallásokban a jóslás szerepe csupán az, hogy lehetséges alternatívákat adjon. Nem azt mondja meg, hogy mi fog történni, hanem hogy mik történhetnek.


Szóval, szeretem amikor az emberek olyan dolgokról alkotnak véleményt, amelyekről valójában semmit nem is tudnak. De ők azt hiszik, hogy okosak és realisták, meg velük van az Úr, ezért nyugodtan elítélnek és lenéznek más vallásokat, ahelyett, hogy a saját udvarukon néznének szét először...

2011. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Isten ismeri a jövőt,és a biblia próféciáinak a kétharmada már beteljesedett,a többi harmada pedig majd ezután fog. A sátán szolgái a legtöbbször nem tudják hogy kit szolgálnak. Az európai okkultizmus nagyon gyerekcipőben jár pl. az afrikai vagy indiaihoz képest. Ugyanis ezen a kontinensen más területeken tarol a sátán. Pl materializmus,szexuális kihágások,hedonizmus,és nekem ami most tűnt fel nagyon az a vallásosság. Persze itt is fejlődik a varázslás,mágia,ésatöbbi. De azt leszögezem,hogy aki Jézus nevében imádkozik a mennyei Atyához,az nem varázsol,hanem ellenkezőleg:Isten Igéjének engedelmeskedik. Aki megkeresztelkedik hitből,az Krisztusnak engedelmeskedik,és nem mágus. Isten nem varázsló,hanem Övé minden titok,és a kinyilatkoztatása mindig igazság,és a csodái nem ámulatba ejtenek,hanem Istenfélelmet hoznak létre a megtérésre. A varázslók is tudják befolyásolni a történelmet,és a keresztények is. De ne mossuk már egybe a kettőt. Az egyik a sötétség oldalán áll,a másik a világosság oldalán.
2011. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondok egy vallást amelyikről tudom hogy a szertartása varázslás: a katolikus egyház Úrvacsorája. A véleményem az,hogy az az ostya soha nem változik át Krisztus testtévé. Egy nagy humbuk az egész,és bálványimádás is,mivel leborulnak az ostya elött. Ez nem szentséget közvetít,hanem démonokat.
2011. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!