Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meddig illik ülni nagy forgalm...

Meddig illik ülni nagy forgalmú étteremben egy asztalnál?

Figyelt kérdés

Egy olyan étteremben, ami tételezzük fel, elég jó nevű, tehát nem késdobáló, és nagy forgalmat tudhat magának, a vendégek akár sorban is állnának egy asztalért, azoknak, akik már végeztek az evéssel, ivással, hány percig illik ott ülni és foglalni mások elől az asztalt?

És szólhat ilyenért a pincér?


2011. ápr. 21. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mindenen túl vagytok (desszert, kávé) és nincs fogyasztás olyan negyed órát. Senki nem várja el, hogy azonnal ugorjatok kaja után, de nektek is illik készülödni.

A pincér szólhat (jelezheti, nagyon udvariasan), természetesen a helyzet dönti el hogyan teszi ezt meg.

2011. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én be nem mennék olyan helyre ahol sorba kell állni az asztalért. Keresnék egy másik helyet.

Evés után én még szeretek egy fél órát fetrengeni az asztalnál.

2011. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én meg evés után szeretek azonnal távozni. De szerintem a 10-15 perc az még elfogadható, maximum rendeltek még egy italt kaja után, akkor nem is hiszem hogy rátokszólnak.
2011. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 yuda ***** válasza:

Az illik részét elmondták már, de véleményem szerint ha valaki nem botrányosan viselkedik, vagy kiugróan nem órákig marad, akkor nem szól a pincér---vagyis ha csak egyszer is szólna, azt a vendéget máris elvesztette a jövőre nézve.-szerintem.

Nagy kockázat.

2011. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megeszed a kaját azt lépsz
2012. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!