Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mennyi borravalót...

Szerintetek mennyi borravalót kell adni egy étteremben? (lent)

Figyelt kérdés

A barátnőmet szeretném elvinni egy étterembe ( Elég előkelőek a szülei így Ő is...) olvasgattam már utána és tudom, hogy s mint vannak az éttermi "szokások" de a borravalókról nem nagyon írtak sehol? mennyi az annyi? Mennyi borravalót kell hagyni h ne látszódjak zsidónak?

előre is köszi a válaszokat!!


2011. jún. 29. 15:39
 1/6 anonim válasza:

Az összeg 5-10%-át illik odaadni.

De ha fizetsz 3850-et, akkor mondhatod, hogy 3900-ból kérsz vissza, vagy 4000-ból.

Ezt neked kell majd eldönteni, mennyire volt készséges a felszolgáló, a kaja milyen volt, stb. És persze, hogy mennyire engedheti mega pénztárcád a borravalót.

Nem kötelező adni borravalót...

2011. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

általában 10% a szokás, de értelemszerűen lehet kerekíteni, hogy valami kerek összegből kelljen visszakérni.


Vannak éttermek, ahol az ár tartalmazza a felszoláglási díjat (ilyenkor automatikusan rárakják a 10%ot, ez nyugaton szokás, itthon ritka), viszont ilyenkor feltüntetik az étlapon, hogy az árak tartalmazzák a felszolgálási díjat. Ha ez oda van írva (akár az étlap elejére vagy végére), akkor értelemszerűen nem kell borravalót adni.


amúgy meg én zsidó vagyok, szóval "bírom" az ilyen beszólásokat...

2011. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semennyit nem KELL.

Ha kifejezetten elégedett vagy, akkor adhatsz.

2011. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
étteremben illik adni azért, ha nem adsz, az kifejezetten annak a jele, hogy nem voltál megelégedve.
2011. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

>> h ne látszódjak zsidónak?


A skótokról közismert, hogy smucigok (főleg viccekben).

2011. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semennyit se kell. Van a felszolgálónak fizetése, ráadásul a kaja se olcsó, sőt a színvonalas éttermekben kifejezetten drága.

Én kapok azért borravalót mert végzem a munkám?

Megvan hogy mit mennyiért csinál az ember, 50-100ft nem oszt, nem szoroz.

2011. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!