Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben, fizetés után...

Étteremben, fizetés után illik/muszáj eltenni a számlát?

Figyelt kérdés
A férjem mindig elteszi, mert szerinte így illik, én még ilyenről nem hallottam... mi az igazság? :-)
2011. jún. 20. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy illik e, de szerintem nem baj, ha elteszi. Még jól jöhet.
2011. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem muszáj.


Illik kategóriában csak annyit tudok, hogy nem illik a társaságunkban lévő hölgyeknek mutogatni. Ha kihozzák a számlát kistányéron, letakarva, a férfi (már ha ő fizet) megnézi, elhelyezi a pénzt, a borravalóval. Esetleg a számlát össze is lehet gyűrni/hajtani.

2011. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem illendőség kérdése! Ha el kell számolni a költségeket akkor el kell tenni!
2011. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi mindig eltesszuk, de utana kidobjuk. En nem hagynam az asztalon. Semmi koze masnak hozza, hogy mi mennyiert es mit ettunk. Ne nekik kelljen kidobni vagy akarmit csinalni vele. Nem illetlenseg, de miert adjak plusz munkat nekik? A boltban is elveszed a blokkot, nem?
2011. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!