Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell minden lánynak...

Miért kell minden lánynak férjhez mennie?

Figyelt kérdés

Annyi dolog van a világon, nekem olyan unalmasnak és erőltetettnek tűnik ez. Rendben van, nehéz kérdés, mivel azonnal rá lehet vágni, hogy "miért mit csináljon, mi fontosabb egy házasságnál?" Csak olyan érdekes és egyben érthetetlen számomra, mert igazából ha belegondolunk mindenki ezt csinálja (most a válást és társait ne nézzük) és ha 100 ember ugyanazt csinálja és én 101.-nek is ugyan azt teszem abban mi az izgalmas/változatos?

Egyébként tudom, hogy rengeteg lány van aki nem megy férjhez, de azok is utólag keseregni kezdenek, hogy miért nem tették stb.. De nem értem miért. Nem tudom, hogy mit lehetne házasság helyett csinálni, de valami biztos van, csak bátornak kellene lenni és kitalálni, ahelyett, hogy ugyanazt ismételgetné az emberiség évezredeken át.


2011. ápr. 26. 15:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Lázadó vagy, majd elmúlik. Ha megtaláltad azt az embert, akivel képes vagy együtt élni, akit szeretsz, akiben bízol, aki biztosítani tudja az érzelmi, anyagi biztonságot (és mindez természetesen oda-vissza igaz), akkor változik a véleményed.
2011. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Én az ilyen egyszerű gondolkodásúaknak mindig azt ajánlom búvárkodjanak el különböző tudományágakban, amikben szóba jön a házasság(pl jogtörténet,szociológia,pszihológia) és annak értelme,célja,funkciója. Addig ugyanis nem vitaképes az ilyen ember véleménye.
2011. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

16:03


Igen... Ha megkérdezel 10 a húszas éveiben járó lányt, biztos vagyok benne, hogy azt felelné arra a kérdésre, hogy miért kell megházasodni, hogy "ez egy alap dolog" vagy "mert ez a normális" ahelyett, hogy tényszerűen elgondolkodna az egészen.

2011. ápr. 26. 16:08
 4/19 anonim ***** válasza:
a házasság egyre ritkább. és egyáltalán nem kötelező.
2011. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bocsi,nekem még nem egyértelmü,hogy maga a házasság nen tetszik,vagy az azzal járó életforma. Mert maga a házasság, a papír meg a vallási körítés szerintem is egy eröltetett szokásmaradvány.
2011. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy "10 a 20-as éveiben járó lányból biztosan 7 azt mondaná"


Igazából mindkettővel, irritál az, hogy milyen "alap" dolognak veszi ezt az egészet és az anyósok is akik nevetnek ha felhozol 1 ilyen témát és elmélkedés nélkül rávágják, hogy "majd úgyis megtudod" mintha ők már mindent tudnának. Ugyan így csináltak mindent, nem bölcsek ettől, hanem inkább egy elcsépelt folyamat résztvevői..

2011. ápr. 26. 16:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát! Én pont azt látom, hogy a fiatalok nem házasodnak. Én férjhez mentem és kaptam a kritikát, hogy nem a papír meg a ruha a lényeg. Az összes ismerősöm házasság ellenes! Szerintem az a ritka, ha egy pár összeházasodik! Ez miért van? Miért gondolod, hogy az ami évezredekig működik az erőltetett és unalmas! Gondolom gyereket se akarsz az is divatos.
2011. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi, én is huszonéves lány vagyok. Mindig visszautasítottam a legtöbb férfit, hogy ezért nem tetszik, meg azért...eleinte válogatósnak gondoltam magam, aztán egyik nap elgondolkodtam magamon mélyen.

Rájöttem!

Valójában tudat alatt semmilyen párkapcsolatot nem akarok férfival! Erre jöttem rá! Ha lenne egy lakásom, és jó egzisztenciám, eszembe sem jutna, hogy én egy pasassal is összejöjjek! Félek! És ezért! már rosszul vagyok a gondolatára is.


Mivel egyedül maradok így, csak az anyagi részétől tartok egy kicsit.


Szóval nem fontos a házasság-párkapcsolat nekem.

Nem vagyok se leszbikus, se aszexuális.

2011. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként fiú vagyok, az elején próbáltam úgy fogalmazni, mintha lány lennék, kíváncsi voltam néhány olyan megközelítésből történő válaszra is.


Azért gondolom, mert annyi dolog van a világon, amikor kisgyerek voltam, még egy csomó elképzelésem volt különböző életformákról és ez az egyoldalú "összeházasodás" mánia kiölte belőlem az ilyesfajta képzelgéseket, mivel összeegyeztethetetlenek voltak.

Hozzáteszem vidéken még mindig sok az olyan aki már 18 évesen házasodik..

2011. ápr. 26. 16:32
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja és persze itt most nem a szexualitásra céloztam semmilyen módon, hanem a házasságra.
2011. ápr. 26. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!