Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ilyen esetekben mit illik...

Az ilyen esetekben mit illik a lánynak?

Figyelt kérdés
szóval randizgatok egy fiúval. Legtöbbször kávézókba, teázókba ülünk be. A számlát mindig ő intézi a végén, és ez nekem valahogy olyan kellemetlen. Nem tudom, hogy ez mindig a fiú dolga-e, és bunkó lennék azért, hogy nem mondom azt, hogy most én szeretnék fizetni. Hogyan illik? hagyjam, vagy erőszakoskodjak, hogy én fizessek néha?
2011. okt. 9. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
mondhatod hogy meghívod,de ne kezdjetek el problémázni ezen..ha aztmondja ő fizet akkor engedd
2011. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bigskorpio ***** válasza:

Amerikában úgy van, ha a nő engedi, hogy a férfi fizesse a vacsoráját, akkor az beleegyezés, hogy az ágyban végződik az este.

De ez nem Amerika.

2-3 alkalmanként említsd meg, hogy Te fizetnél, de ne erőszakosan. Vannak olyan fiúk (férfiak), akik hiúsági kérdést csinálnak ebből, és az önérzetüket sérti, ha a nő fizet.

2011. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos, egy teázó nem a Gundel étterem, úgy értem, hogy biztos nem csináltok tízezres számlákat, szóval emiatt ne érezd magad kellemetlenül. De ha úgy érzed, akkor legközelebb előre közöld vele határozottan, hogy "ma én szeretnélek meghívni, az én vendégem leszel" vagy ilyesmi, amiből egyértelmű, hogy te akarsz fizetni.
2011. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebből nem szabad problémát gyártani.

Beszéld meg nyíltan őszintén, persze a köztetek kialakult viszonynak megfelelő stílusban.

Ez mindig a két félen múlik, és az nem jó, ha valamelyikük kellemetlenül kezdi érezni magát.

100 évvel ezelőtt ez még "társadalmilag elvárt szokás" volt, de ma már nem az, "szabadon választott".

2011. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elözökhöz még hozzá tenném,ha bele egyezik, hogy néha te is fizess,ez diszkréten ugy is megoldhato,hogy oda adod néha a pénztárcádat mielött fizetne.De eröltetni nem szabad,kölcsönös megegyezés kell mindenképpen.
2011. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!