Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Telleg illetlenseg es bunkosag...

Telleg illetlenseg es bunkosag 1 lanynak a kezet nyujtani bemutatkozaskor? Feltetlenül neki kell először kezet nyujtani kezfogasnal?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 12:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
2011. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg igen. Bár engem nem zavarna, ha egy fiú nyújtja először a kezét, mert én nem biztos, hogy merném. Aztán még mindig ott a döntés, hogy viszonozom-e, vagy elutasítom a gesztust. 15/L :)
2011. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
55%

Az én szememben nem illetlenség. :) Elfogadom a kéznyújtást és ennyi. :) (Egyébként volt már rá példa. :))

17/L

2011. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy az illem mit tart erről hivatalosan. Engem abszolút nem zavar, ha ő nyújtja először a kezét. (Pláne, hogy én általában el is felejtek kezet nyújtani.)

19/L

2011. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Es ha gunkosag,akkor ha a lany nem nyújtja a kezet akkor mivan?en nem nyujthatom,hogyan koszonjek ,1 szia,es kesz?
2011. okt. 23. 12:36
 6/19 anonim válasza:
szerintem se illik
2011. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem. Bemutatkozáskor nők is kezet szoktak fogni, nem csak férfiakkal, egymás közt is. Később már nem, az csak férfi szokás, de bemutatkozáskor ebben semmi bunkóság nincs.
2011. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem bunkóság. Az már annál inkább, amikor életemben először találkozok valakivel, és rögtön jönne a 3 puszijával. Még a legjobb barátaimtól se szeretem, nem hogy idegentől. A kézfogásban meg benne van, hogy üdvözöljük egymást, és mégse mászik bele a személyes terembe. Szóval egyáltalán nem sértődnék meg.

Az viszont kicsit zavar, hogy amikor én nyújtanám a kezem fiúnak, bemutatkozáskor, akkor úgy néz rám, mintha valami ufó lennék.

20/L

2011. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
Az illem szerint nő nem fogadhatja el férfi kezét, mert akkor könnyűvérűnek tartják.
2011. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az, bár ma már ezt nem nagyon szokták tartani, de ha valaki erre felhívta a figyelmedet, akkor abban teljesen igaza volt.

Az illem szerint nem érintünk meg olyan nőt, akivel nem vagyunk belsőséges viszonyban az ő beleegyezése, illetve felajánlása nélkül. Tehát a kézfogás is csak úgy mehet, ha ő ajánlja fel, ő nyújtja a kezét - ha te nyújtod, akkor ugye ráerőlteted a dolgot, kínos helyzetbe hozva, ha nem fogadja el, illetve szintén kínos helyzetve hozva, ha ezért akarata ellenére mégis elfogadja.

Ha nem nyújtja a kezét, akkor kézfogás nélkül köszönsz neki és mutatkozol be, én ilyenkor jelzésértékűen egy picit felé (meg)hajolva szoktam ezt kísérni (picit háttal jobban rádölva, mint egy biccentésnél, épp csak annyira, hogy ne valami nyegle odabiccentésnek tűnjön).

2011. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!