Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg illetlenség megkérdezn...

Tényleg illetlenség megkérdezni a hozzátartozóimat, hogy a hamvasztást, vagy a hagyományos temetkezést választanák-e?

Figyelt kérdés
És hogy felajánlanák-e a szerveiket, és mi legyen a sír-feliratuk...? Szerintetek ez olyan téma, amiről azt gondolhatják, hogy a halálukat kívánom? Mert ez nem igaz, szeretem őket, ezért akarom tudni.
2009. márc. 8. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha maradiak a rokonaid, akkor inkább ne.

Ha modern felfogású nyitott emberek - jóllehet ők vannak kevesebben, mivel a "halál", mint olyan, a mai napig tabutéma az emberek között, holott az élet szükségszerű velejárója... - akkor megkérdezheted, de csak finoman, nem mindegy a "tálalás".

A hamvasztás contra koporsós temetés elég privát dolog, ezt csak közeli hozzátartozóddal beszéld meg; a szervek felajánlása megint kényes ügy, a helyedben amolyan könnyed beszélgetés alkalmával hoznám szóba, mintegy futólag, nem "in medias res".

2009. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a dolgokat igenis tisztázni kell egy családban. Haláleset esetén szerintem úgyis van erről beszélgetés, akkor mindenki elmondhatja, hogy mi az ő kívánsága. Én előre elmondtam mindenkinek (bár remélem csak 50 év múlva halok meg) és a többiek is. Tudjuk egymásról, hogy mindenkinek vihetik azt a szervét ami esetleg kell és tudjuk, hogy a legfontosabb dolgait kire szeretné hagyni.

Szerintem így előre megbeszélve nagyon sok félreértést, veszekedést el lehet kerülni és minden mindenkinek tiszta.

2009. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Hát csak úgy hirtelen megkérdezni az tényleg kicsit morbid. Viszont beszélgetésben ráterelheted a témát, megmondhatod, hogy te mit szeretnél, aztán rákérdezhetsz, hogy nekik mi a véleményük, mit akarnak. Úgy valószínű el fogják mondani, vagy legfeljebb kitérő választ adnak.
2009. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy gyakran vannak hirtelen, előzmények nélküli, "légből kapott" kérdéseim feléjük, és tudom hogy nem így kéne tálalni.Elég nyitottak "rám", (szerintük infantilis vagyok)és szerencsére nem veszik sértőnek, de ennek ellenére többen mondták már hogy ezt nem illik.

Köszi a válaszokat ! Majd odafigyelek.... :)

2009. márc. 8. 10:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én meg épp a másik oldalon vagyok...tudom, hogy fiatal vagyok még, de annyi érthetetlen és hirtelen haláleset történt mostanában a környezetemben hogy sosem lehet tudni....így saját magamtól szoktam néha mondani a szüleimnek/páromnak, hogy hamvasztást kérek és bármelyik szervemet bárkinek odaadhatják... de ilyenkor mindig csúnyán néznek rám és azt mondják, hogy még hülyeség ezen gondolkodni...én meg félek, hogy emiatt nem veszik komolyan amit mondok vagy el is feledkeznek róla, pedig nekem fontos lenne, hogy megjegyezzék ezt a két kívánságom :( (20/L)
2009. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát 70 felé én már semmiképp nem kérdezném meg. :)
2009. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

11:24-es lánynak

Ha fontosnak érzed a dolgot, végy egy darab papírt, írd rá, hogy Végakaratom, és írj le mindent , mit fontosnak gondolsz. És írd alá.


Amúgy pedig hosszú, boldog életet kívánok!

2009. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
11:39 : köszönöm :) és neked is
2009. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

én már sokat gondolkodtam ezen,és nem tudtam dönteni!!

de mikor a gyermekeim azt mondják hogy az urnámat a zongorára helyezik,a hideg is kiráz

egyszerüen beszélni sem tudok az ilyenről:)

2009. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
14:19-nek: Miért nem tudsz beszélni róla? A haláltól félsz, vagy a hamvasztás gondolatától? Te tudod hogy a párodnak/családnak van-e végakarata? Neked a halálod után már mindegy hogy mi történik a testeddel? Bocs, de tényleg érdekel...
2009. márc. 8. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!