Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik megkérdezni valakitől,...

Illik megkérdezni valakitől, hogy kire szavazott?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 06:50
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem.Ez mindenkinek magánüyge.A szavazás titkos.
2010. ápr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem illik, konfliktusokhoz vezethet. Mindenkinek szuverén joga kire voksolt.
2010. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 issti válasza:
86%
Egy normálisan működő országban nem számít illetlenségnek szerintem. Az, hogy valaki nem oda szavazott amit én gondolok jónak nem jelent mást mint hogy másképp képzeli el a megvalósítást. De fel sem szabadna merülnie, hogy rosszat akar az országnak, pláne másoknak. Én nem gondolom hogy ellenem szavazott, csak mást tart fontosabbnak mint én. Ha egyszer eljutunk idáig, nem szétválaszt a politika, hanem mindenki gondolkodásából a leghasznosabbakat összerakjuk, és lesz egy közös tenni akarás. Ez egy álom ma még, de csak ez vinne előre minket. Ez nagyon patetikusan hangzik, de kénytelenek leszünk így gondolkodni, ha előbbre akarunk jutni.
2010. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, milyen nexusban vagytok. Én pl. tudom, hogy a közvetlen családtagjaim, barátaim, haverjaim kire szavaznak, mivel ebben abszolút az egyetértés köztünk.

Kampánycsend miatt nem szeretnék konkrétumot írni, de annyit elárulok, NEM a druszámékra.


Üdv, Viktor voltam.

;D

2010. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet kérdezni, viszont erre a kérdésre egy szó nélkül el kell fogadni, ha azt mondja, hogy nem árulja el.
2010. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Az előttem lévők jól leírták: ha olyan kapcsolatban vagy, akkor megkérdezheted, de azon nem húzhatod fel az orrod, ha azt mondja, hogy nem árulja el.
2010. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
óvatosan meg lehet kérdezni, de ha az illető nem kíván válaszolni, akkor illedelmesen kell tudomásul venni és nem felháborodni érte, vagy gúnyolódni, és amennyiben válaszol és nem tetszik a válasza, akkor sem kinyilvánítani nem tetszésedet, hanem megköszönni a választ és kommentár nélkül hagyni
2010. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dellfil ***** válasza:
63%
Nem. Soha nem.
2010. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet kérdezni, de nem kell meglepődni, ha nem válaszol. Amúgy szerintem rossz ötlet megkérdezni, mert csak felesleges konfliktusforrás, ha kiderül, hogy pl. eltérő "oldalon" álltok.


Az amúgy nem igaz, hogy mindenkit bosszantana egy ilyen kérdés. Nagyon sok ember egészen lazán áll hozzá ehhez a témához.

2010. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor illik, ha nem erőlteted. A kérdezettnek joga van megtagadni a választ, vagy felelni, ha úgy tetszik neki.


Másodszor már nem illik, ha elsőre nem mondta meg. :)

2010. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!