Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A csaladtagok szerintetek...

A csaladtagok szerintetek mennyit engedhetnek meg egymas elott maguknak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a hangos bufogesre, pukizasra, egyebekre. A csaladban pl. aposom sem zavartatja magat. Ugy van vele, hogy ezek termeszetes folyamatok. OK, tenyleg azok, de pisilni, kakilni sem szoktunk masok elott. Szerintetek nem az a modja, hogyha kicsuszik, legalabb elnezest kerjen vagy ti errol hogy velekedtek? Vagy meg azt mondom, rendben van, ha a felesegevel igy megszoktak, de a menye, unokaja es tavolabbi rokonai elott mar tenyleg nem illik.
2011. máj. 11. 12:36
 1/7 Tinker Bell ***** válasza:
Ilyen szinten bunkóságnak tartom én is. Valóban az elsőfokú rokonság az ahol még ezt meg lehet engedni. Tehát: anya, apa, testvér, férj-feleség előtt. Szerintem legalább is ezen felül nem túl illendő.
2011. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 napietus ***** válasza:
szerintem a közvetlen család előtt sem illik. 29 éves vagyok, 26 évig otthon éltem, azóta a férjemmel, mégse hallottam sem anyámat, sem apámat, sem a tesómat, sem a férjemet böfögni. szóval ne mondja senki, hogy nem megoldható.
2011. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azert elhiszem, hogy van olyan helyzet, hogy kijon, aminek nem kellene, de akkor legalabb kerjen elnezest, nem? Es nincs zavarban abszolut, azt mondja, hogy ez termeszetes es a sogorom meg mindig otthon lakik. O detto az apja. Pukizik, bufog elottunk, mikor ott vagyunk (a ferjem raszolt, de semmi hatasa). Nem mondana, hogy elnezest. Nem szeretnem, ha a gyerekem ezt venne at, mert latja, hogy a papa meg masok termeszetesnek veszik.
2011. máj. 11. 13:04
 4/7 Tinker Bell ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nem megoldható, de szerintem nem akkora probléma olyanok előtt akik felneveltek, mert szerintem durvább dolgokkal is találkoztak még akkor amikor nem tudtunk magunkról gondoskodni. Természetesen én sem arra gondoltam, hogy ott előttük kell elintézni mindent, de abszolút nem szégyellnivaló.
2011. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy ha lehet, csladon belul is odebb megyunk, de hogy szegyenkezni kellene amiat hogy becsuszik? Milyen csalad mar az olyan? Gondolom akkor mas dolgokban is a kepmutatas megy.
2011. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a "veletlenul" kicsuszik meg akozott, hogy lusta odebb menni vagy elnezest kerni van kulonbseg.
2011. máj. 11. 17:00
 7/7 napietus ***** válasza:
igen, megy nagyban a képmutatás. képmutató módon nem fingunk és böfögünk egymás arcába. szüleim se az enyémbe, én se az övékbe. ritka képmutató család vagyunk :) (de nevezhetjük képmutató módon jólneveltségnek is...)
2011. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!