Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ölték meg a családtagok...

Miért ölték meg a családtagok azokat a bosnyák asszonyokat, akiket megerőszakoltak a szerb katonák?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok ilyenről (mármint hogy családtagok megölték őket).


Forrásod?

2011. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez csak eszembe jutott. Forrásom az, ami mindenkié: a jugoszláv háború idején nagyon gyakran jelentették a hírügynökségek, háborús beszámolók. Én főleg Kossuth-adót hallgattam, persze nem vettem fel magnóra...
2011. jún. 12. 14:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Addig megvan, hogy a csetnikek ezrével erőszakoltak bosnyák nőket, hogy "szüljenek szerb gyerekeket", de hogy a sajátjaik ezért megölték volna őket, ez nekem új.
2011. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, pedig a jogoszláviai háború idején 11 éves voltam, és egész nap ment nálunk a Kossuth Rádió. Azt hallgattuk heteken, hónapokon keresztül. Sok borzalmas dolgot hallottam ott, amelyeket életem végéig nem fogok elfelejteni, de olyasmire nem emlékszem, hogy azt mondták volna, hogy megölték volna a családtagok azokat a bosnyák nőket, akiket szerbek erőszakoltak meg.

Üdv: 29/L

2011. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amiért kérdeztem, annak az ad aktualitást, hogy Skandináviában több u.n. "becsületbeli" gyilkosság történt a muzulmán bevándorlók között. Vagy azért, mert a lány helybeli keresztény fiúval járt - vagy pedig azért, mert valaki megerőszakolta és megnőtt a hasa. Mindkét esetben szégyent hozott a családjára (mondták) és a család legfiatalabb férfi-tagja megölte.

Ez a fura muzulmán morál-felfogás juttatta eszembe a hajdani jugoszláv háborúban történteket.

2011. jún. 12. 20:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy a bosnyák muzulmánok is olyan fanatikusak, mint az arabok. Aztán lehet, hogy tévedek.

Én mindenesetre nem hallottam ilyet.

2011. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Szerintem elképzelhető hogy voltak ilyen esetek de nem hinném hogy jellemző volt. Amilyen sok nőt megerőszakoltak,ha azokat szegényeket mind megölték volna az szinte megint egy népirtási hullámnak minősülne. De elképzelhető hogy némelyik fanatikus hívő a meggyalázott nőt megölte...
2011. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
60%
Szerintem ilyen jellegű mészárlás nem történt, de ha mégis annak csupán egy okát látom reálisnak: meg akarták tartani a nemzti (vagy faji) tisztaságukat, ergo nem kívántak elkeveredni a szerb keresztényekkel a muzulmán bosnyákok. Ez egy részről bosszú a szerbek irányába, más részről kegyetlenség saját népükkel szemben.
2011. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
5%

A nemzetiségi kérdés megoldását a szerb parancsnokság napi parancsba adta a katonáknak!

A bosnyákok sok esetben csak a vallási törvényekben előírt megoldással válaszolhattak erre. Igazuk volt és én is ezt tettem volna.

Inkább meg kellett volna halniuk az ilyen nőknek, ott és akkor az aktus során. Ez az irás parancsa többezer éve.

Allah il Akhbar!

2011. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó


Ez viszont egy keresztény ország, úgyhogy húzz a tieid közé az agymenésedet hirdetni.

2011. jún. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!