Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 5 ezret fizettem a fodrásznál...

5 ezret fizettem a fodrásznál (akinél ma voltam először) és nem tudtam borravalót adni, mert nem volt csak ezresem pluszba, azt sokalltam. Ciki ez?

Figyelt kérdés
Azóta lelkiismeretfurdalásom van,félek,bunkónak hisz.
2011. máj. 13. 23:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Étteremben is ez az etikett, hogy mondjuk 5800 Ft a végösszeg de neked csak tízezresed van, akkor nyilván nem fogsz 4200 Ft borravalót adni, de mondjuk azt mondod, hogy 6 ezerből kérsz vissza, vagy 6500-ból. Bevett szokás.
2011. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el nekem, az sokkal kellemetlenebb, ha nem hagysz egy fillér borravalót sem, ezzel azt üzened neki, hogy nem tetszik a munkája, nem vagy elégedett a végeredménnyel. De gyerek vagy még, ha így gondolkodsz. Ha már a szüleid adnak annyi pénzt, hogy drága fodrászhoz járhass, esetleg a legalapvetôbb társasági érintkezési szabályokat is elmagyarázhatták volna, nem tudsz viselkedni. Aztán meg otthon ülsz és bûntudatod van, mert nem tudod mit rontottál el.
2011. máj. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg nem kötelező a borravaló. az a munkája, hogy levágja a hajam, ezért kapja a fizetését... levágta a hajam? igen. akkor fizetek.


a borravaló a különleges, plusz, átlagon felüli bánásmódért jár!


én is, mert oktatóként dolgozom, van, amelyik tanítványom úgy érzi hogy adnia kell, mert pl extra türelmet igényelt vagy hű de f*szán érzte magát, hogy adjon. de aki nem ad, őt is ugyanolyan bánásmódban részesítem.

2011. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

szerintem ha az ember borravalót akar, akkor ne kerek összegben határozza meg az elvégzett munka árát.

anyum masszőr, nála mondjuk 4300ft egy bizonyos masszázs, ezért a vendégei általában 4500-t szoktak adni. mindenki boldog és elégedett.

ugyanígy a kocsmában. ha mondjuk 280 a sör, akkor 300ból kérek vissza. viszont ha 300 lenne, akkor nem udvariaskodnék. végülis ez a dolga, h kiszolgáljon.

2011. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Borravaló nem kötelező. Amúgy megkérte az árát,5000ft nem kevés.
2011. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nos igen, mondhatott volna nem ennyire kerek összeget is. Úgy gondolom, legközelebb kompenzálom ezt a "hiányosságot", tehát kicsit többet adok neki.
2011. máj. 15. 13:01
 17/18 anonim ***** válasza:
a legtöbb fodrász a mai világban vállalkozó, saját maga szabja az árlistáját és sok esetben még nyugtát sem ad. nyugi, megérte neki így is... (amúgy mit csinált 5000-ért, festés, vágás? hosszú a hajad?)
2011. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én mindig hagyok borravalót még a körmösnél is, de most sajnos így alakult, de majd legközelebb. Féhosszú a hajam, és vágás, szárítás, kicsi satír volt benne, alkalmi jelleggel csináltattam, de csak kiengedve, kicsit göndörítve:)
2011. máj. 17. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!