Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pszichológusnak szokás borrava...

Pszichológusnak szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés
Magánrendelés, ha mindegy igaz. Fogalmam sincs mi a szokás. Én már azon is meglepődtem annó hogy a fodrásznak szoktak borravalót adni.
2011. máj. 23. 04:31
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

nem kell! olyan mintha a nőgyógyásznak adna az ember amikor elég rablás, hogy legombol tízezet, még biztos jattolnék. a pszichológus is orvos.


a fodrásznak sem kell!!! az a dolga, hogy levágja a hajadat, nem érzed magad hülyén ha ezért nem adsz plusz 100ft-ot, hiszen azért van kiírva az ár.

ha meg ő bérli az asztalt akkor övé a pénz amit izetsz a fodrásznak. ennyi erővel mindnekinek járna jatt.


én a pincérnek is akkor adok ha tényleg extra figyelmes, amúgy a legtöbb számlán rajta van hogy 10%szervíz díj meg 10% felszolgálási díj, megoldják a borravalót akkor is ha nem akarsz adni, ne félj.

2011. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NEM!magánrendelésen nem kell adnod!

Söt tiszteletlenség,és sztem baromi ciki.más a fodrász és más a magánrendelés.

2011. máj. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Pszichológus vagyok, nem kell borravalót adni, nem is fogadnám el, ezernyi jobb helye van az életedben annak a pénznek.
2011. máj. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak már csomó ilyenről hallottam hogy adnak borravalót (fodrász, kozmetikus, mittudomén, az étterem még oké), és nem akartam ha megyek akkor majd az legyen hogy várja és nem adok, vagy adok pedig felesleges.. Na de akkor mostmár tudom mi a helyes. (:
2011. máj. 23. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem illik a pszichológusnak borravalót adni.

Amúgy én úgy tudom,hogy a fodrásznak illik borravalót adni,direkt úgy szabják meg az árakat,hogy beleszámítják az esetleges borravalót is.

Kedves első válaszoló: a pszichológus nem orvos.

2011. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!