Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mutatkozzak be barátnőm...

Hogyan mutatkozzak be barátnőm szüleinek illetve testvérének?

Figyelt kérdés
Messzebb megyek más városba, tehát nem csak annyi lenne, hogy átmegyek egy délutánra és köszönök nekik. Úgy illik, hogy bemutatkozom. Nyújtsam a kezet, mondjam a nevem és 2 puszi? Vagy hogy kéne?
2011. máj. 23. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Fiú vagy? Mert akkor a puszi elég furcsán jönne le. Rázz velük kezet, nézz a szemükbe, hagyd őket, hogy végig mondhassák az ő nevüket, és csak azután mondd a te neved. Ha ő családnévvel mondja, akkor neked is úgy illik. Ha csak a keresztnevet, akkor értelemszerűen te is csak azt. És az elsőszámú "szabályt" hagytam a végére, mosolyogj!! 18/F
2011. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az udvozlesnel tetsi kontaktusban mindig az idosebb illetve a nő kezdemenyez.

Ha valaki ebben a rangsorban alattad van (nagyon kicsi lány és nalad fiatalabb fiuk), csak annak nyujthatsz kezet.

Verbalis dolgoknal forditva van, Neked kell elore koszonnod, bemutatkoznod.

(35/L)

2011. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, én felteteleztem, hogy fiu vagy.:)

(35/L)

2011. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a második mondja.


Szépen, kedvesen, jól érthetően, mosolyogva köszönsz és mondod a nevedet... Kéznyújtást nem illik kezdeményezni ha te vagy az "alsóbb rangú" fél (fiú és/vagy fiatalabb).


DE (és itt jön a bonyolult rész :) ) ezekkel a "szabályokkal" nagyon gyakran az idősebbek sincsenek tisztában - nem azért mert bunkók/műveletlenek, hanem mert ezek a dolgok kezdenek kikopni a "divatból" és senki nem veszi túl komolyan - tehát ha semmi jelét nem adod annak, hogy kezet fognál, mert túlzott udvariasságból várod, hogy majd az orrod elé tolják a sajátjukat, akkor fordítva sülhet el a dolog, hogy azt hiszik nem akarsz velük kezet fogni.


Ezt NEM azért írom, hogy megijesszelek, hanem pont ellenkezőleg, azért, hogy nem kell nagyon túlzásba vinni az udvariaskodást, sokkal inkább legyél kedves, aranyos, mosolygós, szimpatikus fiú aki néhány formalitást elvét, minthogy túlzottan merev legyél, akivel nem tudnak mit kezdeni szegény szülők.


Az anyukájának illik puszit adni, de ott is hasonló a helyzet, elvileg neki illene kezdeményezni, tehát ne támadd le... de azért jelét adhatod, hogy puszizkodnál... ne aggódj, jön ez magától, csak leírva ilyen bonolult, szemtől szembe az apró mozdulatokból is megérti mindenki a másik szándékát. :)


Huhh, bocs hosszú lett. :)

2011. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat:) Egyébként lány vagyok, tehát csak baráti barátnő:)) csak elég tanácstalan voltam. köszönöm!
2011. máj. 26. 18:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 09:21-es, jol kiegeszitettel.:)
2011. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!