Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Borbála a nevem. Külföldön...

Borbála a nevem. Külföldön hogyan mutatkozzak be? Így a saját nevemen, vagy keressem meg a külföldi megfelelőjét?

Figyelt kérdés
Pont emiatt is örülök, hogy a gyermekemnek úgymond "nemzetközi" neve van. :)
2010. dec. 9. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a saját neveden,én Réka vagyok és mindig így mutatkozok be itt mindenkinek (Németo.).Ez a nevem,itt élek de nem alakítom át a kedvükért és nem is zavarja őket.:)
2010. dec. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól tudom, a Barbara a neved megfelelője.
2010. dec. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, a Barbara. Németországban a Bärbel. Emiatt is kérdeztem, mert oda megyek gyakorlatra. Nekik megkönnyíteném a velem való kapcsolattartást, ha "lefordítom" a nevem?
2010. dec. 9. 23:04
 4/13 anonim válasza:
96%

Szia!

Szerintem kimondható a neved, nem kell külföldire változtatni. Mondjuk nem fogják olyan szépen mondani, hanem kb. "Borbala" -nak. Én Németországban élek, és mindenki tudja, hogy Zsuzsi-nak hívnak, és én nem hívatom magama Suzane "Szuzáne"-nak, hanem igen is próbálják kimondani, hogy Zsuzsi, általában "Susi" lesz belőle.:-) De ahogy én a páromat Michael-nek hívom, nem pedig "Májkül"-nek nemzetköziesen, így ő is a magyar nevemet magyarul szokta mondani.

2010. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Mért akkarod lecserélni a neved, eleinte nem is hallgatnál egy új névre.
2010. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
A külföldiek sem magyarosítják a nevüket, hogy könnyebben ki tudjuk mondani, szerintem sem nehéz a Borbálát kimondani.
2010. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

szia, én is Borbála vagyok :)

én mindig Boriként mutatkozok be (mert itthon is ezt használom). általában megjegyzik és ki is tudják ejteni. főleg az olaszok :) ők olyan aranyos hanglejtéssel mondják ki:)

2010. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat, akkor nem "cserélem le". :)
2010. dec. 9. 23:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Nahát ilyet se halottam még, nevedet lecserélni? Hát ez különböztet meg a többiektől, most attól hogy te Németországban vagy a neved még ugyanaz! Remélem érted mit akarok mondani!
2010. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se. Ettől vagy magyar többek között. Szerinted amikor Julia Roberts Magyarországra látogat, akkor azon görcsöl, hogy "jaj, remélem ki tudom majd ejteni a fogadáson, hogy Róberti Júlia a nevem!". A külföldiek sem törődnek ezzel, akkor mi se törődjünk. Alkalmazkodjon más is Magyarországhoz!
2010. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!