Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szokás levélben megszólít...

Hogy szokás levélben megszólítani egy egyetemi tanárt? A tisztelt tanár úr jó?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hivatalosabb hangvételű levelet még csak idegennyelven írtam. Nyelvszakos vagyok, így mindig angolul/németül írtam a tanároknak, ez sose okozott gondot. Viszont most pszichológia tanárnak kéne írni, és nem tudom hogy kezdjem :S
2011. máj. 25. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tisztelt tanárúr tökéletes, már ha magázó viszonyban vagytok!
2011. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, magázóban, elég idős :) Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 25. 17:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a Tisztelt Professzor Úr vagy akármilyen úr nekem valahogy szimpatikusabb (kell, hogy legyen valami a neve előtt a dr-on kívül:) )
2011. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

uh. előző, te jártál már egyetem közelében?

nem mindenki prof, valaki csak dr. valaki meg még csak drs.


nos, szerintem úgy a tiszteletteljes, ha azt írod, hogy Tisztelt XY tanár úr! valamivel személyesebb, te is jobban örülsz, ha a neveden szólítanak, és nem azt mondja neked, hogy kedves hallgató :D

2011. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, köszönöm.
2011. máj. 25. 17:54
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a tanár úr szerencsésebb. Nem mindenki professzor, aki egyetemen tanít. Sőt, talán nincs is ilyen rang hivatalosan (?).

Ha idősebb tanárról van szó, akkor a fenti megoldás (vagy a név + tanár úr) jó, de ha közel egyidősek vagytok (30-40-es korú a tanár), akkor elég lehet a neve is (a magázódással együtt).

2011. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
En ugy irnam, hogy "Tisztelt Szabo (csak pelda) Tanar Ur!"
2011. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1801: van drs-ez a doktorandusz (tanársegédnek is hívják magyarul), van dr-doktor, habil.-habilitált, ez is egy tudományos fokozat, azt nem tudom, h mi a feltétele. prof-professzor. van ilyen is.

van még adjunktus, docens.

2011. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
háát... tablóképen létezik dr. habil. prof. XY megnevezés, feltehetően nem azért, mert nem hivatalos, de nekem teljesen mindegy - mellesleg igen, jártam egyetem közelében, és amelyik közelében jártam, ott elég sok prof volt (nyilván nem mindenki az, de azért írtam a titulusra utalva, hogy "akármilyen", mert van, aki ugrik a "csak" tanár úrra). Ha a tiéd nem ilyen, nyugodtan legyen Tanár Úr.
2011. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kötekedés, csak hogy nagyjából tisztázzuk:

[link]


Sose tudom én se, hogy hogy is van ez a professzor stb., mert nálunk ezt a címet egyáltalán nem használja senki (BME). A tanári fokozatok meg a tudományos fokozatok is valahogy más kategória, és más feltételekkel lehet elnyerni őket.


Még mindig a

Tisztelt Tanár Úr!

vagy

Tisztelt X. Y. Tanár Úr! - ra szavazok.

2011. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!