Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lesz valaha ilyen Budapesten?

Lesz valaha ilyen Budapesten?

2011. máj. 25. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz, soha nem érjük el a szükséges közlekedési morált, sem az infrastruktúrát.
2011. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
Tök jó lenne!!!
2011. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom elkepzelni ezt Budapesten, ahol, mindenki csak megy, korulnezes nelkul. Meg itt is a jarokelok futkaroznak, arrebb kell hogy ugorjanak.

A kismotorosoknak semmi helyuk a jardan, a kocsiknak szant uttesten van a helyuk.

2011. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem minket nem lehet így meghülyíteni, már mint ilyen gyorsan hogy mielőtt kimenne a divatból a kerékpár a divatból ennyire rá álljunk. Nálunk még az autó őrület van, és az tovább fog tartani mint ahogy a kerékpár őrület,le cseng. Ráadásul a magyar kényelmes nép. És amúgy is nem olyan a klima nálunk hogy jó lenne biciklizni. Télen nagyon hideg van, Nyáron nagyon meleg van, Soha sincs jó idő, Mindig esik az eső. és gyakran hull a hó is. Nos ott ahol sokan sokat kerékpároznak ott általában sokkal enyhébb az idő.
2011. máj. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és ahol a legtöbbet ott él a legspurabb nemzet. Azért nem írom ide hogy kik, mert amúgy meg arany szívük van.
2011. máj. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

6.17, soha nincs jó idő? Koppenhágában többen járnak biciklivel, mint autóval és ott ezerszer rosszabb idő van télen is, nyáron is. A dánok nem foglalkoznak az esővel se, ugyanúgy felszállnak a biciklire és ugyanúgy esernyő nélkül mennek ki az utcára.

És szerintem a budapestieknél is lenne több biciklisávra és útra igény, az egész a városvezetéstől függ.

2011. máj. 28. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nézd meg az a Koppenhága időjárást még egyszer. A nyár olyan enyhe hogy direkte jó még mozogni egy kicsit. Ja és ott is mint Londonban a szitáló eső jellemző. Nem ez a mindent elmosó áradat mint nálunk. Mert nálunk ha nem veszel elő esernyőt vagy nincs kapucnid ronggyá ázol. Londonban például már kis se nyitottam az ernyőm, mert a fele szemből jött még gyalog is, és max egy kicsit nyirkos lettem. Budapesten egy nyári zápor ha elkap meg csavarhatod ki a ruhádból.

Nálunk fanatizmus a napi közlekedés kerékpárral. Én is imádok hobby kerékpározni. De hányszor őrületem már hogy sehol sem kell megjelentem érkezés után, vagy hogy nem időre megyek és el lehet bújni az eső elöl.

BAZ-ban és Szabolcsban meg még az első számú közlekedési eszköz. Miért nem azzal jöttök? Ott több kilométert tesznek meg az emberek kerékpárral mint bármely más közlekedési eszközzel. KSH adat.

És amúgy nagyon tudtam örülni amikor egy sima sárga csíkkal egy keskeny járda egy részéből kerékpár út lett.

Minimális figyelmetlenség és valaki 30-40 km-rel csap el a járdán, vagy egy apró rossz lépés után a (már) kerékpár úton.

2011. máj. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!