Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Engem nagyon zavar, ha valami...

Engem nagyon zavar, ha valami nincs kiírva magyarul Budapesten, hiszen erre törvény is van, titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen angolul(vagy más nyelven) van csak kiírva valami.

Engem nem zavar ,ha más nyelven is ott van a felírat,de magyarul is írják ki a szavakat, mert még az ország neve :MAGYARORSZÁG!

Ráadásul erre külön törvény van, bezzeg ezt nem tartatják be!


2011. júl. 13. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mi nincs magyarul kiírva és milyen jogszabály van arra?
2011. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem, az az ország neve MÉG: Magyar Köztársaság, az új Alaptörvény hatályosulása után leszünk MAGYARORSZÁG!

Amúgy én sem tudom, hogy mi az amit ki kellene írni magyarul is, de csak angolul vagy más nyelven van kiírva...

2011. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, hogy például sok bolt kirakatában csak a SALE, SOLDES, REBAJAS feliratok hirdetik a leárazást. Most jöttem vissza Koppenhágból, ott is ugyanez van, a belvárosban szinte semmilyen dán felirat nem volt, de nem hiszem, hogy ez bárkit is zavart volna.
2011. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
engem nem zavar. az esetek 99%-ban úgyis kiderül miről van szó (bár nem írod konkrétan mi a problémád).
2011. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én értelek,de hát ez a módi!
2011. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Konkréten mire gondolsz? Mi nem volt kiírva magyarul?
2011. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Te csukott szemmel jársz? Nézz majd végig Budapesten...mennyi angol(és egyéb) szó díszeleg és még ti erre büszkék is vagytok , hogy ez milyen jó, pedig inkább a világ legcsodálatosabb nyelvét a magyart védenétek, ápolnátok talán más lenne a felfogás is!

A gyengébbek kedvért sorolok párat:

Pub, Market, Police, Open és még vagy 1000...(((

2011. júl. 16. 09:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem járok csukott szemmel, de se pesti nem vagyok, se nem zavar. Amúgy meg ideje lenne egyre több embernek tudnia angolul. Nem így kell a világ legszebb nyelvét védeni! Hanem mondjuk, hogy nem azt írod, hogy "felírat", hanem, hogy felirat. Vessző után a szóköz sem árt. Az ország neve: Magyar Köztársaság.


Például egy ékszerüzletnek, ha az a neve, hogy Bijou, akkor az a neve, és te hiába akarod kiíratni, hogy Bizsu, attól az még nem lesz magyar szó.

Police. Minden rendőrkapitányságra ki van írva magyarul és angolul is, pont azért, hogy a külföldiek is tudják, hova is kell jönni segítségért.


Market. Szintén valami üzletlánc neve lehet, a neveket meg nem fordítjuk le magyarra.


Sale és open. Mindenki tudja, mit jelentenek.


Sakurazaka, Wasabi, New Yorker, Libri. Az üzlet neve.

Hephaistos háza. Az üzlet neve.

2011. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nyelvészke, az sem tudod milyen országban élsz és osztod az észt...Ejnye-bejnye!

Az országod neve ahol élsz: Magyarország, és még pár hónapig az államformája: Magyar Köztársaság.

2011. júl. 17. 09:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek az üzletek leginkább Budapest belvárosában vannak. Egyébként meg a földrész neve, ahol élsz: Európa. És mivel Budapest egy európai nagyváros, nagy eséllyel sok külföldi is odatéved, arról nem is beszélve, hogy ezek az üzletek leginkább külföldi tulajdonban vannak. A turistáktól meg nem várhatjuk el, hogy megtanuljanak magyarul, inkább össze kéne tennünk a kezünket, hogy évente kétmillióan jönnek Budapestre (az már más dolog, hogy Prágába miért 20 millióan...) annak ellenére, hogy sok szempontból csalódás lehet nekik egy ilyen út (nyelveket nem beszélő emberek, BKV-droidok, bunkó CBA-pénztárosnők, lehúzó pincérek, homelessek, lepukkant épületek és tömegközlekedés stb.
2011. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!