Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Okos enged, szamár szenved?...

Okos enged, szamár szenved? Életbeli példák?

Figyelt kérdés

Én olyan vagyok, hogy ha támadnak, vagy előnytelen megállapodásba akarnak kényszeríteni, azonnal visszavágok és nem hagyom magam, - ám ez nem tűnik kifizetődőnek, mert a másik fél más szemmel nézi a világot.


Tudtok olyan példákat, amikor hosszú távon megtérült az emberbarát, együttműködő hozzállás, még ha lejjebb kellett adni a saját pillanatnyi céljaitokat?


2011. jún. 2. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
pl tanár lebasz ok nélkül de inkább nem szólsz semmit így lehet h utána nem fog szívatni, hanem viszonylag békén hagy...
2011. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl. hogy másfél évvel ezelőtt engedtem a lakótársaim hülyeségének, hogy eszük nincs és nem is volt, és elköltöztem. Ha szamár lennék, még mindig ott szenvednék...


Nem biztos hogy ez a legjobb példa de ez jutott eszembe...

2011. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem erről mindig a gyerekkorom jut az eszembe. Anyám akkor mondta, mikor a tesómmal öltük egymást valamin - pl. ki játszik a plüssmanóval - és, ha ezt meghallottuk, mivel egyikünk sem akart szamár lenni, inkább odaadtuk a másiknak.

Szerintem a felnőtt világban is ennek csupán leleknemesítő hatása van. Legalábbis én nyugodtabban alszom, ha munkahelyen átengedek lehetőséget az ügyeletes seggnyaló-könyöklő kollégának, minthogy felesleges küzdelembe szálljak vele. Persze, ha az ember világuralomra kíván törni, nem kifizetődő "okosnak" lenni, de úgy egyébként - számomra - többet ér a békesség, mint hogy hülyékkel rivalizáljak.

2011. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első: Én lecsesztem a tanárt, az időzítésem viszont pocsék volt, vizsga előtt pár nappal. (nem tanított anyagot 2 éven át, és a vizsga előtti 1 hétben 4 szer változtatta meg a vizsgán használandó programot ami nem magyar). Én és Ő is tudtuk, hogy igazam van, senki nem lekiabálós féle embernek ismer. Sőt nagyon magamnak való vagyok az iskolában, de egyszerűen kijött belőlem az ideg, állandóan marionett bábuként kezeli a diákokat.

Azóta voltam vizsgázni, enyém lett az osztályban a legjobb, és azóta tök kedves velem a tanár. Persze ez 1 egyedi eset, nem ajánlom, hogy bárki is így tegyen. De azért lássuk be, közmondások szerint élni az életet egy kicsit unalmas, én inkább a magam rizikós útjait járom, nem egy régen kitalált és azóta keringő mondat útját.

2011. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pl ha szórakozóhelyen beszól egy társaság akkor érdemesebb nem visszadumálni. bár ha veled van az erő akkor gyepáld meg őket
2011. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én legtöbbször ilyen vagyok,ha bántóak velem akkor inkább rájuk hagyom mert utálom a konfliktusokat.Ezért sokan nem is bírnak,gyávának,magáért kiállni nem tudónak mondanak, de valójában csak irigylik a nyugodtságomat és nagyon feltudok bosszantani másokat mikor látják hogy ilyenkor ahelyett hogy kikészitenének,teszek rájuk utána meg jót nevetek hogy még ők lesznek idegesek :D próbáljátok ki bár lesznek akik mindig ujra meg ujra megprobalnak felbosszantani de mutassatok meg nekik hogy az nem csak ugy megy
2017. ápr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!