Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus még most is szenved...

Jézus még most is szenved értünk, velünk a mennyben?

Figyelt kérdés

Egyéni válaszokra,okfejtésekre is kíváncsi lennék,de leginkább a Római Katolikus egyház hivatalos álláspontja,tanítása érdekelne ez ügyben.


NEM ÉRDEKELNEK ATEISTA HOZZÁSZÓLÁSOK!


KÍMÉLJETEK A TUDATLANSÁGOTOKKAL KÉRLEK!


Előre is köszönöm!


2010. dec. 28. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Jézus Krisztus egyszeri, tökéletes és megismételhetetlen áldozata elegendő volt minden ember bűnének megváltásához. Ehhez nem lehet mit hozzátenni. Jézus már nem szenved a mennyben, miért tenné, amikor a kereszten már mindent elvégzett?
2010. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy tudom a mennyországban jólét és boldogság vár (legalábbis ezt mondják), vagyis Jézus minek szenvedne ott? Akkor inkább a pokolban kéne lennie, ha szenved, nem?

Másrészt, ugye úgy tartják, hogy minden ember bűnét megváltotta, vajon az akkor még nem éltekét is? Vagyis azóta már született pár milliárd ember és ők sokkal bűnösebbek, mint a Krisztus korában élők, a mi bűneiket kiváltja meg?

2010. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

"NEM ÉRDEKELNEK ATEISTA HOZZÁSZÓLÁSOK!


KÍMÉLJETEK A TUDATLANSÁGOTOKKAL KÉRLEK!"


Köszönöm! Ezen jót nevettem :)


A RK egyház álláspontját nem ismerem, de biztos vagyok bene, hogy nem szenved.

2010. dec. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos csalódott, szomorú a sok bűn miatt amit a világba lát.
2010. dec. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dymo ***** válasza:
33%
te szerintem Prométheuszra gondolsz,aki a Tartaroszon szenved
2010. dec. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Hogy őszinte legyek, szerintem mikor itt volt Jézus akkor sem szenvedett...mivel Isten "küldötte" volt, tehát tudta az univerzális igazságot, számára bűn sem létezett, hiába oldalazta be őt sátán...Sőt Jézus tudta jól, hogy a szenvedés konkrétan kitaláció, és arra próbálta fektetni a hangsúlyt, hogy az emberek elmeállapota miatt létezik csak ez a dolog a Földön, és az elméinket kell megtisztítani...az anyag le lett adva, bár sokan félreértelmezik, és kereszthalálokról beszélnek, holott a hangsúly nem Jézusunk halálán, hanem az életén és tanításán van. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Apostolok Cselekedeteiben van a kérdésedre a válasz: 7. fejezet, 55-56. vers
2010. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Jézus egy nagyon intelligens ember volt,amikor itt élt a földön,és akkor sem szenvedett,mert mint Isten,felül emelkedett volt a szenvedésen.amit a keresztények szenvedésnek neveznek,az neki pusztán tapasztalat volt,és nem szenvedés,főleg nem más emberekért,más emberek bűneiért.a keresztény vallás egy bohócot csinált Jézusból,és mindenféle marhaságot belemagyaráztak,ami nem egyezik a lényével.Nem vagyok ateista.
2010. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tegnap 0:19

Az idő fogalma csak itt, a földi életben értelmezhető, tehát Jézus minden -már élő és majd élő- embert váltott meg. Azért a bűnt fel kell ismerni, és meg kell bánni, Ezért mondja a pap a misében: "ez a vér értetek és sokakért kiontatott a bűnök bocsánatára" Sokakért, vagyis azokért, akik nem lökik el Istent maguktól.

2010. dec. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
egy isten hogyafaccba szenvedne de komolyan? meg tiszta szerencsés, szenvedett pár napot és végtelen hatalmat kapott érte, nehogy már sajnáljam. -.-
2010. dec. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!