Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A viszlát köszönési forma...

A viszlát köszönési forma mennyire udvarias, vagy nem udvarias?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 07:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Ma szokás így köszönni,de ez nem valami udvarias. A helyes az,hogy viszontlátásra.
2010. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jobban hangzik egy Viszlát, mint egy elharapott Viszontlátásra. Mert az utóbbit szerintem nagyon ritkán mondja ki az ember végig, érthetően. A Viszlát szerintem közvetlenebb is, ha kedvesen mosolygunk hozzá, akkor az elég barátságos hatású.
2010. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a viszontlátásra udvariasabb formája, ha rendesen ki van mondva.

Én személy szerint nagyon nem szeretem, ha valaki elköszönésnél a "Jó napot kívánok" kifejezést használja. Tudom, hogy sokan kedvességből mondják, de akkor inkább mondja azt, hogy szép napot vagy ilyesmi.

2010. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
esetleg, legyen szép a napod / búcsúzáskor
2010. nov. 24. 08:36
 5/20 anonim válasza:

Már az szép ha köszön valaki,mert sokan még azt is elfelejtik.Magam is használom a Viszlát formát,de csak ahol már ismernek és feszélyezetlenül mozgok.Amúgy az:"A viszontlátára"formulát részesitem előnyben.

Amúgy a hansúlyon nagyon sok múlik.A viszlátot mondtam én már olyan hangsúllyal is ,ami inkább a :Hogy dögölnétek meg-nek inkább megfelelt.Mondjuk nálunk az okmányirodában ahol zaklatásnak veszi némely ügyintéző ha odamegy valaki.

2010. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 vaszily katalin ***** válasza:
18%
HÁT A VISZONTLÁTÁS IGEN UDARIAS DE EZT KIMONDANI TÁVOZÁSKOR CSAK ENYIT HALUNK VISZA VISZLÁT MERT MINDENKI SIET.
2010. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 palesz_88 ***** válasza:
0%
Deráértek b*zmeg.
2010. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:29--

Te meg miért nem érsz rá b*szd meg?!!De nagyon hiányzik a pluszpont!!Vagy mi közöd a Mi időnkhöz??

Normális kérdés volt amire normálisan igyekezett válaszolni aki válaszolt!!Senki nem kérte a kommentedet!!A komment egyébként a kérdező dolga!Úgyhogy --pofád lapos!!!

2010. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 palesz_88 ***** válasza:
0%
Fel ne háborodj te agonizáló prűdparaszt.
2010. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mitől háborodnék föl??Az ostobaság az olyan mint a rühesség-minél jobban akarod titkolni annál jobban látszik rajtad,mivel állandóan vakarózol.Az ostobaságnál meg ellenállhatatlan benned a kényszer,hogy az értelmességedet bizonyitsd.Pedig ha hallgatnál nem is látszana!

Az a valamilyenparaszt az nem tudom mit jelent,de gondolom a nyelvújitás általad felböfögött gyöngyszeme!

2010. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!