Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen bunkók manapság a...

Miért ilyen bunkók manapság a pincérek meg a kajafutárok?

Figyelt kérdés

Ha nem adok nekik borravalót, vagy csak keveset( pl.1120 Ft a kaja és én adok 1200-at neki),vágják a pofákat meg köszönni is alig hajlandóak,mikor elmennek? Könyörgöm,énis pénzből élek,ha mindenkinek több száz Ft borravalót adnék,nem maradna pénzem!Mért olyan nehéz normálisan viselkedni az emberrel? Csak akkor tudnak mosolyogni és kedvesnek lenni,ha odaadom a fizetésem felét nekik? Brrr...

Más is tapasztalt ilyet?

25/N


2011. jún. 17. 13:39
 1/10 napietus ***** válasza:
100%
én nem tapasztaltam ilyet, rendelj másik cégtől, ha ilyen bunkók. illene megköszönniük, ha borravalót kapnak, nem még pofákat vágni.
2011. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen bunkók, mert rájöttek, hogy kevés pénzért sokat kell dolgozniuk - és most már késő változtatni rajta... A leghelyesebb a nevét leolvasni a melléről (ha nincs egyenruhája, akkor igazolványt kérni) és minden alkalommal bereklamálni.
2011. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt én is tapasztaltam. a lehetőségeimhez mértem én mindig igyekszem normális borravalót adni nekik (bár szerintem az 1120-ra az 1200 igaz nem túl sok, de teljesen normális), de egyszer véletlenül elmértük egy vacsoránál és valóban figyelmetlenségből 6700-as számlára 7000-ig kértünk vissza. mikor elment a pénzzel a srác, már észrevettük, hogy ez kicsit azért kevés és eldöntöttük, hogy az asztalon hagyunk majd még pénzt. mondjuk rögtön meggondoltuk magunkat, mikor tálcán 10-20 forintosokban kaptuk meg a visszajárót pofavágás keretében. többet nem is megyünk oda enni.
2011. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt velem is megcsinálták a múltkor, amit az utcsó ír :D

A gyrososnál ki volt írva, hogy van diákkedvezmény én meg be mertem mutatni a diákom. Visszakaptam 400 ft-ot apróban...

De az egyetem mellett van egy pizzéria, amiről azt beszélik, hogy aki nem ad elég borravalót és eleget jár ahhoz, hogy meg is jegyezzék, az kap valami + ajándékot a pizzájára, amit tuti nem akar megenni.

Feljelentgetni fölösleges, szimplán válts futárszolgálatot, ha van több is ahol laksz.

2011. jún. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Egy picit a futárok védelmére kelnék. Nekem a tesóm pizzafutár volt 3 évig. Mindig tisztelettudó volt, igyekezett pontos lenni mindig. Nagyon szerette csinálni, soha nem húzogatta a száját ha nem kapott borravalót.

Viszont... A bibi az volt, hogy kapott egy minimálbért, ami mint tudjuk alig 70.000 ft. Saját autóval szállított ki, és a főnök nem fizette az üzemanyagot, ezt borravalóból kellett állnia... Na most szerintem mindenki tisztában van a mostani benzinárakkal. Egy futár még egy kis városban is, egy forgalmasabb napon levezeti a 200 km-t... Lehet számolgatni...

Ez abszolút nem tisztességes dolog a főnök részéről, mert kutya kötelességes lenne állni az üzemanyagot. Ennek ellenére rengeteg helyen használják ki így az alkalmazottat... Ez igazából nem akkor gáz hogy ha csak 2 saroknyira kell pizzát szállítani és nem adnak "csak" 50 Ft borravalót, vagy épp semennyit, hanem akkor hogy ha a város egyik végéből a másikba, vagy épp városon kívülre megy...

Ilyen szempontból "jogos" a futár "csalódottsága", viszont a vásárló védelmére legyen mondva, neki meg ezt honnan kellene tudnia...

2011. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
06-17, 14:48 vagyok. mondjuk én rossz futárral még nem találkoztam, pedig viszonylag sokat rendelek. igaz ezt nem tudtam én sem, hogy a benzint pl. ők fizetik, de kb. tisztában vagyok vele mennyit kereshetnek, így tőlem mindig kapnak rendesen borravalót. előző, a tesód eléggé szerethette ezt tényleg, ha így bírta 3 évig, le a kalappal.
2011. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a vendéglátás volt az élete, tényleg nagyon szerette. Bár ő szakács is és futár is volt egyben. two in one :D
2011. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Jó, köcsög a főnök és nem fizeti a benzint. De ez miért az én hibám? Miért nekem kéne ezt is fizetni? Az árban a kiszállítás is benne van. Ha meg szar a melóm nem az ügyfél felé kell bunkózni, hanem a főnöknek szólni.

Mit szólnátok, ha mondjuk az útépítő munkások minden arra járó autósnak mutogatnának meg anyáznának, mer szar a fizu?

2011. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó annyira bunkó vagy, hogy fáj.... újgazdag köcsögnek képzellek, és nem hiszem h sokat tévedek...
2011. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jócskán mellé lőttél, kedves utolsó.
2011. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!