Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a velemenyetek a roman...

Mi a velemenyetek a roman kulturarol, szokasokrol, gondolkodasmodrol, politikarol stb?

Figyelt kérdés
tapasztalatok, hallottak alapjan...
2011. jún. 23. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Én Románia nyugati részén lakom egy városban. Természetes, hogy magyar vagyok. Román egyetemre járok. Eddig semmi bajom nem volt sem az évfolyamtársaimmal sem a tanárokkal. Sőt egyes tanárok példálózank, hogy a magyarok jobban teszik a dolgukat mint a románok. Ők is belátják, hogy a nemzetüknek van alja is. Sokan járnak MagyarO.-ra strandra vagy pusztán sétálgatni nyugodt kis falvakba, városokba. Nem épp a városba lakom, hanem a város egy új negyedében, csak románok laknak körülöttem. Nincs velük semmi bajunk, nagyon jól megvagyunk velük. Ők tartják az ortodox ünnepeiket szokás cím alatt, ilyenkor nem dolgoznak a ház körül... Fesztiválokra vagy ilyesmi én nem járok nem az én köröm, de ilyenkor ők is táncolnak, népruhába öltöznek, népzene stb. Ami a gondolkodásmódjukat illeti, vannak normálisak de vannak ... -ak is. Ahogy néhányat ismerek a konyhába csipp-csapp összecsapnak mindent,de vannak eléggé tiszták is köztük. Ismerek olyanokat is akiknek mindegy,csak élik az életüket. Pl a szomszédomnak olyan most is a háza ahogy ez előtt 20 évvel megvásárolta. Egyszerűen semmit nem csinál rajta, csak annyi hogy mind a két szinten kicserélte az ablakokat, de más semmi és nem pénz probléma. Mi mindig csinálunk rajta valamit, főleg most hogy felépítettük és véglegesíteni szeretnénk. Én csak annyit mondok még, hogy kell a békességet keresni mindenkivel. Ja és még annyi, hogy mindenki azt kérdezi, hogy én Magyaro-on születtem??? hát nem csak ők nem ismernek történelmet, így mindenkinek sorra el kell magyarázzam.
2011. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan például ki vannak akadva a román emberek történelemtudásán, azon hogy azt hiszik az erdélyi magyarok odajöttek, bevándoroltak pár száz év alatt :)

De gondoljatok bele, ha egy nép történelme arról szólna hogy milyen szemetek is vagyunk (románok) amiért kisajátítottuk, meg kaptunk az alkalmon hogy más népektől elvegyük területeiket szimpla gonoszságból, az irreális lenne, lehetetlen. Muszáj az embereket büszkévé tenni. Muszáj hinniük a nemzetükben mert ez tartja őket össze úgy mint minket is. Különben is minden csak nézőpont kérdése.Az egyik ország szenved addig a másik nyer.


Romániát szerencsésnek tartom mert Ceausescu után az emberek nagy változást akartak és (ha jól tudom) felelős politikusok irányítják az országot, és amilyen mélyről indultak most annyira feltörtek, amennyire lehet kelet-európában.

A nyelvük nekem nagyon barátságos, a szláv nyelvek között igen egyedi hangzású.

Én egy királyerdei faházban rengeteget voltam 1-2 hétre. Az ottani emberek szerettek minket, egy bizonyos fokig segítőkészek voltak és még a relatív szegénységben is volt mindenkinek mindene.


Egyszer egy autóút alkalmával románia déli részén keveregtünk. bementünk a világ végén lévő falvakba és nagyon jó volt látni hogy vannak még ilyen helyek. Magyarországon már nincs is hegyekben földút, faluk között.

Románia szerintem nagyon szerethető ország.

2011. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!