Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mikortól illendő...

Szerintetek mikortól illendő ékszert elfogadni a párotoktól?

Figyelt kérdés

A miénk speciális eset. Távkapcsolatban élünk, a párom felvidéki. Neten ismerkedtünk meg, és 4 hónapnyi msn-ezés, telefonálás után találkoztunk először, már fülig szerelmesen. :) Egész hétvégére mentem, és péntek este, pár órával az érkezésem után átadott egy ékszerdobozt, amiben egy csodaszép ezüst nyaklánc volt. Azt mondta, azért kapom, mert megérdemlem, amiért 300 km-t utaztam miatta. :O


Én nem gondolom, hogy megérdemeltem volna, de elfogadtam, mert visszautasítani nagyon durva sértés lett volna.

Szerintetek jól tettem?


2011. jún. 29. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de mond meg neki, hogy legközelebb aranyat vegyen :))
2011. jún. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez egy nagyon aranyos romantikus történet, sok sikert a kapcsolatokhoz!!!


Szabad tudni, hogy merre-fele halad a kapcsolat a jövőt tekintve? Te mész fel, ő jön le élni? Vagy még ez távoli?

2011. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még csak 3 hónapja vagyunk együtt, de mindketten úgy gondoljuk hogy 1-2 év múlva összeköltöznénk. :)


Kompromisszumos megoldás: Győrbe költöznénk, mert neki 25 km a szülőfalujától és a munkahelyétől, nekem meg mindenképp jó lenne. Találhatok munkát Győrben is, BP-n is. :)

2011. jún. 29. 01:44
 4/6 A kérdező kommentje:

De az érdekelt volna, hogy nem volt-e túl korai? :DD


Mert anyám a múltszázadi illemszabályaival fáraszt állandóan...vagyis hogy nőnek idegen férfitól nem illik ékszert elfogadni, csak ha a pasi a férje vagy a jegyese.

-.-

2011. jún. 29. 01:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolhattam volna, hisz te kaptad a nyakbavalót, akkor te vagy a csaj, bocsi. Csak a hosszú, fáradtságos útból következtettem, hogy te a fiú lehetsz.


Édesanyád véleményével nem tudok mit kezdeni, nem az a kérdés, hogy hányadik századi, lehetne éppen 2000 éves is (még jobban is járnál vele, ha Jézus alapelvei szerint gondolkozna édesanyád :)). Abban ugyanis ilyen emberi, protokolláris illemszabályok nincsenek.


Szerintem valamilyen ajándékot mindenképpen kaptál volna egy ilyen hosszú út után az első találkozáskor. Ha valami illendő, akkor ez az! Hogy éppen láncot kaptál nő létedre? Miért lenne ebben valami kivetnivaló. Ugyan már.


Azért furcsa, az nem aggasztotta édesanyádat, hogy napokra elmész messzire egy "idegen" férfihez? Az a problémája, hogy elfogadtál tőle egy nyakláncot? Gondolom az előbbi is aggasztotta, igaz?


A nyaklánc nem lehet itt probléma, adja az ég, hogy komolyabb ne is legyen!

2011. jún. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 napietus ***** válasza:

érdekes, az én mamám meg mindig azt mondta, hogy egy nő ékszert és parfümöt bármikor bárkitől elfogadhat, az nem kötelez semmire, puszta figyelmesség :)


egyébként szerintem sem gond, hogy elfogadtad. ne legyen ilyen, de ha szakítotok, illik megpróbálni visszaadni, bár úriember nem fogadja el, thát ezt illik neki visszautasítani.

2011. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!